• Odbierz prezent
investing
Z artykułu dowiesz się:

- Czy Yellen zgasi entuzjazm na rynkach?

Investing.com - Rezerwa Federalna nie zaskoczyła inwestorów i podwyższyła w środę wieczorem główną stopę procentową o 25 punktów bazowych. To druga podwyżka w ciągu trzech miesięcy i trzecia na przestrzeni ostatnich 10 lat.

 

FXMAG forex yellen stara się ostudzić rynki, czy jej się uda? 1

 

Podczas gdy Fed niechętnie argumentował konieczność podwyższenia stóp procentowych, tworzącą się bańką na amerykańskim rynku akcji, wielu inwestorów i analityków głęboko wierzy w to, że to był właśnie główny powód, dla którego postanowiono podjąć taką, a nie inną decyzję.

Po tym, jak Trump został wybrany na prezydenta, ceny akcji poszybowały do niebanalnych poziomów. Wyglądało to coraz gorzej. Dow Jones od 8 listopada wzrósł 15%, natomiast S&P 500, aż 11%.

Czu jednak ruch Fed’u faktycznie ugasi pożar, a Yellen pokona byka?

 

Źródło: Inesting.com Polska


Investing.com

Portal finansowy Investing.com został założony w 2007 roku i jest kompleksowym źródłem informacji oraz narzędzi związanych z rynkami finansowymi. Investing.com udostępnia m.in. notowania w czasie rzeczywistym, wykresy przesyłane strumieniowo, aktualne informacje finansowe, analizy techniczne, katalogi i listy brokerów, kalendarz ekonomiczny oraz narzędzia i kalkulatory. Strona internetowa dostarcza kompleksowych informacji na temat walut, indeksów, papierów wartościowych, kontraktów terminowych , opcji, towarów, stóp procentowych i obligacji. Mając rosnącą liczbę użytkowników na całym świecie, Investing.com jest wiodącym globalnym portalem finansowym, który nieustannie się rozwija, dodając nowe innowacyjne funkcjonalności i działy, zapewniając swoim czytelnikom optymalne wszechstronne źródło informacji

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk