• Odbierz prezent
XTPL znów szuka kapitału u inwestorów - będzie kolejna emisja akcji

Spółka XTPL poinformowała w czwartek 27 czerwca o planach podwyższenia kapitału zakładowego, do czego dojdzie w ramach emisji nowych akcji. Emisja serii S podwyższy kapitał zakładowy spółki technologicznej do poziomu od 68 do 78 tys. akcji. Cena emisyjna została ustalona na 130 PLN za pojedynczą akcję XTPL. Jest to już kolejne emisja planowana przez spółkę w tym roku.

 

Jak informuje XTPL, decyzja o zwiększeniu kapitału zakładowego motywowana jest zainteresowaniem akcjonariuszy nabyciem nowych akcji. Z tego też powodu kapitał zostanie podwyższony z przedziału 55-65 tys. akcji do 68-78 tys. akcji, w zależności od zainteresowania inwestorów. Cena za pojedynczą akcję została ustalona na poziomie 130 PLN, z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

13 czerwca XTPL poinformował również o planach podwyższenia kapitału zakładowego do przedziału 55-65 tys. akcji w ramach emisji przeznaczonej wyłącznie dla zagranicznych inwestorów instytucjonalnych z ceną ustaloną również na 130 PLN. Wówczas informacja ta spotkała się z jednoznacznie negatywnym odbiorem akcjonariuszy, doprowadzając do ponad 6% spadków notowań spółki.

Aktualnie XTPL notowany jest po 146,0000 PLN przy bardzo niskich obrotach na czwartkowej sesji. Informacja o planach emisji nowych akcji dotychczas nie spotkała się z reakcją inwestorów.

 

XTPL jest spółką technologiczną, oferującą innowacyjne usługi z zakresu precyzyjnego drukowania (nanodruk), wykorzystywanego w produkcji miniaturowych obwodów przewodzących, biosensorów, czy niewidocznych dla ludzkiego oka zabezpieczeń antypodróbkowych. Technologie opracowane i rozwijane przez wrocławską spółkę mogą być wykorzystywane w branży elektronicznej, czy telekomunikacyjnej. Spółka debiutowała na NewConnect w połowie września 2017 r. z wyceną akcji na poziomie 60 PLN, szczyty notowań osiągając po wyjątkowo udanym debiucie na głównym parkiecie GPW w lutym tego roku (244 PLN).

Czytaj także: XTPL przejdzie z NewConnect na główny parkiet. Mocne wzrosty notowań

Wrocławska spółka XTPL w niecałe półtora roku po debiucie na NewConnect przechodzi na „duży parkiet” warszawskiej GPW. Ostatnie miesiące były wyjątkowo udane dla akcjonariuszy, co też wpłynęło na decyzję o opuszczeniu NewConnect, na rzecz głównego parkietu. Pierwsza sesja po przejściu z małego park.. Czytaj
XTPL przejdzie z NewConnect na główny parkiet. Mocne wzrosty notowań

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk