• Odbierz prezent
XTPL przejdzie z NewConnect na główny parkiet. Mocne wzrosty notowań

Wrocławska spółka XTPL w niecałe półtora roku po debiucie na NewConnect przechodzi na „duży parkiet” warszawskiej GPW. Ostatnie miesiące były wyjątkowo udane dla akcjonariuszy, co też wpłynęło na decyzję o opuszczeniu NewConnect, na rzecz głównego parkietu. Pierwsza sesja po przejściu z małego parkietu będzie miała miejsce w środę 20 lutego. Tymczasem kurs XTPL oscyluje w granicach historycznych maksimów, notując na poniedziałkowej sesji niemal 10% wzrost.

 

XTPL jest spółką technologiczną, oferującą innowacyjne usługi z zakresu precyzyjnego drukowania (nanodruk), wykorzystywanego w produkcji miniaturowych obwodów przewodzących, biosensorów, czy niewidocznych dla ludzkiego oka zabezpieczeń antypodróbkowych. Technologie opracowane i rozwijane przez wrocławską spółkę z pewnością znajdą swoje zastosowanie w branży elektronicznej, czy telekomunikacyjnej.

 

Spółka debiutowała na NewConnect w połowie września 2017 r. z wyceną akcji na poziomie 60 PLN. Aktualnie jej kurs wynosi 214 PLN (niemal 10% w stosunku do kursu odniesienia), co oznacza ponad 225% wzrost w stosunku do ceny z debiutu. Kapitalizacja spółki wynosi aktualnie ponad 381 mln złotych. Notowania XTPL znajdują się obecnie w okolicach historycznych szczytów (215 PLN), stąd też należy liczyć się z dużym ryzykiem i potencjalnie wysoką zmiennością cenową, w tym także z odreagowaniem ostatnich wzrostów.

 

Mimo tego, że inwestorzy są zainteresowani nabywaniem akcji XTPL, spółka jak dotąd nie wypracowała zysku w którymkolwiek okresie księgowym od momentu wejścia na NewConnect.

 

Czytaj także: Dino Polska w niecałe dwa lata po debiucie wejdzie w skład WIG20

Jedna z najbardziej zyskownych spółek ostatnich miesięcy, Dino Polska, w niecałe dwa lata po swoim giełdowym debiucie wejdzie w skład głównego indeksu na warszawskim parkiecie - WIG20. Miejsca operatorowi sieci supermarketów w indeksie będą musiały ustąpić spółki Eurocash lub Energa.   Spółka Din.. Czytaj
Dino Polska w niecałe dwa lata po debiucie wejdzie w skład WIG20


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk