• Odbierz prezent
XTPL pozyskał ponad 10 mln złotych od inwestorów na nowej emisji akcji. Kurs reaguje

Spółka XTPL, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dokonała subskrypcji akcji serii S, w ramach której pozyskała od inwestorów instytucjonalnych i detalicznych ponad 10 mln złotych, znajdując nabywców na wszystkie wyemitowane akcje. Kurs akcji XTPL na piątkowej sesji zyskuje ponad 4%.

 

Jak wcześniej informowano, emisja akcji serii S obejmowała 78 000 udziałów wycenianych po 130 PLN, co łącznie przyniosło spółce kwotę 10,14 mln złotych, gdyż wszystkie akcje serii zostały sprzedane, co jest niewątpliwym sukcesem. Ponad połowa akcji została objęta przez zagranicznych inwestorów instytucjonalnych, głównie z Niemiec, z perspektywą długoterminową.

Wg komunikatu XTPL, środki zostaną przeznaczone na opracowywanie nowych patentów (co jest szczególnie istotne w przypadku innowacyjnej działalności spółki) oraz zwiększenie nakładów na komercjalizację w obszarze naprawy defektów wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości.

Aktualny kurs akcji XTPL wynosi 147,0000 PLN, co jest wzrostem o ponad 4,2% w stosunku do kursu odniesienia.

 

XTPL jest spółką technologiczną, oferującą innowacyjne usługi z zakresu precyzyjnego drukowania (nanodruk), wykorzystywanego w produkcji miniaturowych obwodów przewodzących, biosensorów, czy niewidocznych dla ludzkiego oka zabezpieczeń antypodróbkowych. Technologie opracowane i rozwijane przez wrocławską spółkę mogą być wykorzystywane w branży elektronicznej, czy telekomunikacyjnej. Spółka debiutowała na NewConnect w połowie września 2017 r. z wyceną akcji na poziomie 60 PLN, szczyty notowań osiągając po wyjątkowo udanym debiucie na głównym parkiecie GPW w lutym tego roku (244 PLN).

Czytaj także: PKN Orlen z wynikami za 1 półrocze 2019 r. Akcje spółki w górę

19 lipca spółka Orlen opublikowała wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2019 r. Przychody okazały się wyższe niż rok wcześniej. Zysk netto był niższy niż rok temu, ale przewyższył oczekiwania analityków.   19 lipca przed sesją na GPW, PKN Orlen przedstawił wyniki finansowe za I półrocze 2019 r. W.. Czytaj
PKN Orlen z wynikami za 1 półrocze 2019 r. Akcje spółki w górę

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk