• Odbierz prezent
XTB zwycięża w rankingu prognoz Bloomberga

Dział Analiz XTB zwyciężył w najnowszym prestiżowym rankingu prognoz głównych par walutowych Bloomberga. Prognozy zespołu pod kierownictwem dr Przemysława Kwietnia okazały się najbardziej trafne w ciągu ostatnich 12 miesięcy spośród blisko 50 instytucji finansowych z całego świata.

W rankingu agencji Bloomberg brana jest pod uwagę trafność prognoz publikowanych przez instytucje finansowe na całym świecie. Dział Analiz XTB od lat znajduje się w czołówce rankingu, zwyciężając poprzednio w 2018 roku.

Rankingi przygotowane przez Bloomberg uważane są najbardziej prestiżowe w branży finansowej. W aktualizowanych kwartalnie zestawieniach klasyfikowane są prognozy największych światowych instytucji finansowych takich jak Barclays, BNP Paribas, JP Morgan, Westpac, ING i PKO BP. Najnowsza odsłona rankingu została przygotowana na koniec drugiego kwartału 2020 roku i obejmuje dokładność prognoz za okres ostatnich 12 miesięcy.

- Ostatnie dwanaście miesięcy to czas wyjątkowej niestabilności na rynkach finansowych wywołanej wieloma czynnikami, z których największy wpływ miała pandemia COVID-19. Tym bardziej cieszy zwycięstwo naszego zespołu analityków kierowanego przez dr Przemysława Kwietnia. Wiedza i doświadczenie analityków XTB pozwoliły na osiągnięcie wyjątkowej sprawdzalności publikowanych przez nas prognoz, nawet w czasach dużej zmienności rynkowej. – powiedział Omar Arnaout, CEO XTB.

Dział Analiz XTB codziennie sporządza aktualne analizy i komentarze na temat bieżących wydarzeń zarówno na lokalnych, jak i globalnych rynkach finansowych. Analizy dotyczą zarówno walut, jak również indeksów giełdowych, surowców czy kryptowalut. Codzienne analizy i komentarze dostępne są pod adresem https://www.xtb.com/pl/analizy-rynkowe/wiadomosci-rynkowe

 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 81% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Informacje o XTB

X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A. (XTB) jest międzynarodowym domem maklerskim i FinTechem - dostawcą produktów, usług i rozwiązań technologicznych w zakresie obrotu instrumentami finansowymi. Firma istnieje od 2004 roku; od tamtej pory pozyskała już ponad 170.000 klientów z całego świata. XTB jest notowana na GPW, a jej działalność podlega regulacjom m.in. Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) oraz brytyjskiego Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA). Oddziały spółki są zlokalizowane w kilkunastu krajach, takich jak: Wielka Brytania, Polska, Niemcy, Francja czy Chile. XTB specjalizuje się w rynku Forex i OTC, w szczególności w instrumentach pochodnych CFD. W swojej ofercie posiada ponad 4.000 instrumentów opartych na parach walutowych, towarach, indeksach, akcje spółek notowanych na 16. giełdach na całym świecie oraz fundusze typu ETF. XTB dostarcza również technologie dla instytucji finansowych z całego świata. Więcej informacji na www.xtb.com

Materiały edukacyjne XTB dostępne są na stronach:

https://www.xtb.com/pl/edukacja

https://pl.xtb.com/webinary-xtb

https://pl.xtb.com/pakiet-edukacyjny


X-Trade Brokers

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów i największym polskim brokerem. Zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Obecnie posiada oddziały w 11 krajach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk