• Odbierz prezent
XTB zdobywa 5 nagród podczas Invest Cuffs 2021

Podczas tegorocznej gali towarzyszącej konferencji Invest Cuffs – jednego z największych w Europie wydarzeń zrzeszających branżę inwestycyjną - spółka XTB zdobyła aż 5 nagród wygrywając we wszystkich kategoriach, w których była nominowana. Podczas wirtualnej gali, przedstawiciele XTB odebrali nagrody w kategoriach:

  • Najlepszy Broker Forex
  • Najlepszy Broker CFD
  • Spółka Giełdowa Roku
  • Osobowość Rynku - Omar Arnaout, prezes XTB
  • Analityk Roku - dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB

- Chciałbym podziękować Fundacji Invest Cuffs za to wyróżnienie oraz każdej osobie która oddała na mnie głos. Patrząc na nazwiska osób nominowanych muszę przyznać że jestem trochę zaskoczony wynikiem. To co jednak ważne to, że mój sukcesem jest sukcesem XTB i jestem przekonany że wygrana nie byłaby możliwa gdyby nie wszystko co udało nam się wspólnie osiągnąć w 2020 roku. Mam również nadzieję że obecny rok będzie kolejnym świetnym okresem dla XTB i w dalszym ciągu będziemy jedną z najszybciej rozwijających się firm na świecie w naszej branży. – powiedział Omar Arnaout, prezes XTB odbierając statuetkę Osobowość Rynku 2020.

Grupa XTB zakończyła 2020 rok szeregiem rekordów odnotowując najwyższe w historii skonsolidowane przychody netto w wysokości 797,8 mln zł; skonsolidowany zysk netto sięgnął 402,1 mln zł, a grono klientów powiększyło się w ciągu 12 miesięcy o 112 tysięcy. Ubiegły rok był dla XTB czasem intensywnych działań marketingowych – w październiku ubiegłego roku XTB wprowadziła stałą ofertę na akcje i ETF-y (ang. Exchange-Traded Funds) „0% prowizji” dla miesięcznych wolumenów o wartości do 100 000 EUR. Oferta „0% prowizji” wspierana jest przez kampanię marketingową i reklamową z udziałem nowego ambasadora marki XTB - jednego z najlepszych menadżerów piłkarskich na świecie, José Mourinho. XTB kontynuuje także działania edukacyjne, z których jest szeroko znana na rynku. W kwietniu po raz pierwszy zorganizowała Investing Day - pierwszą w Polsce konferencję online dla początkujących inwestorów.

- Trzecia już wygrana w kategorii "Analityk Roku" to dla mnie ogromne wyróżnienie, ale także potężne zobowiązanie. Dziękuję wszystkim inwestorom za głosy. Ich uznanie świadczy o tym, że praca wykonywana przez Dział Analiz XTB jest potrzebna. Naszym celem jest zapewnienie klientom codziennych informacji i analiz rynkowych w jednym miejscu. Chcę także serdecznie pogratulować i podziękować całemu Działowi Analiz - ta nagroda jest dla każdego z nas. – powiedział Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.

„Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy."


X-Trade Brokers

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów i największym polskim brokerem. Zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Obecnie posiada oddziały w 11 krajach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk