• Odbierz prezent
XTB X-trade Brokers

XTB poinformowało o zamknięciu działu portalu Tradebeat.pl, gdzie były zamieszczane nowości i analizy rynkowe. Treści te będą teraz dostępne na stronie internetowej firmy i na jej platformie handlowej.

 

X-Trade Brokers (XTB) zamknął dział nowości i analiz rynkowych, który był dostępny na portalu Tradebeat.pl. Firma teraz połączyła nowości i analizy rynkowe, które były dostępne na Tradebeat.pl ze stroną internetową xtb.com i platformą tradingową xStation.

Wszyscy klienci XTB mogą mieć dostęp do badań i analiz rynkowych na platformie tradingowej xStation w dziale „News”. Będzie on zawierać informacje o kluczowych wydarzeniach, relacje makroekonomiczne, decyzje banków centralnych, analizy techniczne i rekomendacje największych banków i głębokie analizy fundamentalne dostarczone przez analityków spółek i ekonomistów.

Według informacji publicznej polskiego brokera FX i CFD, ten ruch stanowi część rozwoju i optymalizacji jego usług i pozwoli klientom znaleźć wszystkie dane inwestycyjne w jednym miejscu.

Jednak moment tej zmiany jest zaskakujący, gdyż broker zmaga się z licznymi restrykcjami w zakresie możliwości reklamowania się, więc zawartość i nowości w takich portalach jak Tradebeat.pl mogą być głównymi narzędziami dla nowych klientów.

Komentując tę zmianę dla magazynu Finance Magnates – Przemysław Kwiecień – główny ekonomista XTB powiedział: „XTB ma długą tradycję służenia klientom zawartością wysokiej jakości i stanowi to część sukcesu firmy. Portal Tradebeat został stworzony z myślą o potrzebie traderów śledzących rynki każdego dnia z dobrym rozumieniem kluczowych zmian. Spółka jest zobowiązana dostarczać treści o wysokiej jakości, stale wprowadzając innowacje techniczne, dostarczając analiz z samego serca rynku. I to jest platforma tradingowa!”

Według XTB, pewne informacje, które były dostępne bezpłatnie na Tradebeat.pl, nadal pozostaną wolne od opłat na platformie.

Przemysław Kwiecień dodał także inną przyczynę przeniesienia treści z zakresu nowości i analiz rynkowych. Ma to na celu dostępność dla urządzeń mobilnych za pomocą mobilnego oprogramowania xStation.

„Rosnące preferencje dla urządzeń mobilnych kosztem tradycyjnych komputerów w wielu aspektach życia, w tym także tradingu, powinny uczynić tę cechę atrakcyjną dla klientów.”

Wcześniej w tym roku XTB zasłynęło ze znakomitych wyników za pierwszy kwartał 2018 r. Wyniki pokazały, że spółka miała przychody operacyjne w wysokości 33 mln USD (113,7 mln zł), co stanowi wzrost o 94% w ujęciu rok do roku.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk