• Odbierz prezent
XTB z rekordową liczbą klientów

W styczniu XTB pozyskało ponad 4 480 nowych klientów (dane dla całej Grupy XTB). To historyczny wynik od początku istnienia firmy, czyli od ponad 15 lat.

Tylko w grudniu 2019 roku liczba nowych klientów wyniosła 2954 (szacunki dla całej Grupy XTB).

Styczeń okazał się rekordowy nie tylko w porównaniu z poprzednimi miesiącami, ale jest to także historycznie najlepszy miesiąc pod względem liczby nowych klientów od początku istnienia firmy.

Po interwencji produktowej naszym głównym celem biznesowym było zwiększenie liczby nowych klientów i cieszę się, że w 2019 roku udało nam się ten cel zrealizować. Z każdym nowym kwartałem udawało nam się pobić poprzedni rekord i co ważne, udało się rozpocząć 2020 rok z kolejnym rekordem, tym razem miesięcznym. Taki wynik jest efektem naszej zoptymalizowanej strategii sprzedażowo marketingowej oraz rozwojem globalnym firmy. Podchodzimy do nowego roku z bardzo dużą motywacją i z wieloma nowymi celami oraz pomysłami, które mam nadzieję że zostaną docenione przez naszych klientów - mówi Omar Arnaout - prezes XTB.

 

W 2019 roku Grupa odnotowała rekordową liczbę nowych klientów wynoszącą 36 555 wobec 20 672 w porównywalnym okresie, co oznacza wzrost o 76,8%. Jest to efekt kontynuowania zoptymalizowanej strategii sprzedażowo-marketingowej, sukcesywnego wprowadzania do oferty nowych produktów, takich jak instrumenty CFD oparte na indeksach sektorowych, akcje i ETF-y oraz ekspansji na nowe rynki geograficzne. Z kolei średnia liczba aktywnych klientów była wyższa o 5 303 w porównaniu do roku 2018 r., tj. o 24,9%. Intencją Zarządu na 2020 r. jest dalszy przyrost bazy klienckiej. Znajduje to potwierdzenie w danych za styczeń 2020 r., w którym to Grupa pozyskała rekordową liczbę nowych klientów, tj. 4 480.

XTB jest firmą z polskim rodowodem,

od wielu lat odnoszącą sukcesy również na rynkach zagranicznych. Obecnie XTB ma prawie 150 000 klientów na całym świecie (dane dla całej Grupy XTB) i oferuje swoje usługi na 12 rynkach (Polska, Niemcy, Francja, UK, Hiszpania, Portugalia,Węgry, Czechy, Słowacja, Rumunia, Cypr, Chile). Dziennie na autorskiej platformie xStation dokonywanych jest ponad 88 000 transakcji (dane dla całej Grupy XTB). XTB to broker z ponad 15-letnim doświadczeniem, który od 2016 roku jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jako globalna instytucja finansowa, XTB jest brokerem regulowanym przez przez jedne z największych na świecie organów nadzoru, w tym KNF (Komisję Nadzoru Finansowego), CySEC, FCA i IFSC. Środki klientów są przechowywane na segregowanych kontach oraz objęte systemami rekompensat: KDPW (Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych), FSCS (Financial Services Compensation Scheme) oraz ICF (Investor Compensation Fund).

Wykres - Średnia (miesięczna) liczba nowych klientów XTB w latach 2017-2020 (dane dla całej Grupy XTB)

XTB z rekordową liczbą klientów - 1

Źródło: własne

XTB z rekordową liczbą klientów - 2

 

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

X-Trade Brokers

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów i największym polskim brokerem. Zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Obecnie posiada oddziały w 11 krajach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk