• Odbierz prezent
xtb bitcoin

Broker X-Trade Brokers poinformował swoich klientów o wznowieniu oferty handlu na kryptowalutowych kontraktach CFD. Będzie ona obejmowała tylko jedną kryptowalutę, dla której zmienily się warunki handlowe w porównaniu do poprzednich.

 

W połowie 2017 roku XTB po raz pierwszy wprowadził do swojej oferty kontrakty CFD oparte o kryptowaluty. Wtedy, do handlu dostępne było pięć najbardziej popularnych walut cyfrowych: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin i Dash. W grudniu handel na tych instrumentach został wstrzymany, a broker poinformował, że pracuje nad wprowadzeniem nowej oferty z lepszymi warunkami cenowymi i transakcyjnymi.

Nowa oferta zawiera tylko jedną kryptowalutę i jest nią Bitcoin. W porównaniu do poprzedniej, warunki handlowe uległy zmianie. Najwygodniejszą zmianą wydaje się wydłużenie tygodnia handlowego do 7 dni, co zmniejsza ryzyko wystąpienia luki  weekendowej (przerwa w handlu będzie jedynie kilkugodzinna). Istotne jest to, że kontrakty CFD na Bitcoina będą miały jedynie 7-dniowy okres ważności, co oznacza, że będzie to instrument typowo spekulacyjny.

Specyfikacje instrumentu:

  • Węższe spready - standardowy spread 1%
  • Niższe swapy - 0.08% dziennie (pozycja długa)/ 0.04% dziennie (pozycja krótka)
  • Maksymalna wysokość zaangażowania - 15,000 EUR
  • Dźwignia maksymalnie 5:1 i siedmiodniowa ważność kontraktu – od momentu zawarcia transakcji
  • Dostępny do handlu od soboty 4:00 do piątku 22:00 (tj. w weekendy)

 

Handel na nowym instrumencie dostępny będzie od 15 stycznia (poniedziałek).


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk