• Odbierz prezent
XTB wygrywa proces sądowy
Z artykułu dowiesz się:

- Z jakim rezultatem zakończył się spór prawny XTB z XTrade

XTB wygrał w Niemczech z cypryjską spółką XTrade w sprawie o naruszenie znaku towarowego

 

XTB podjął kolejne działania zmierzające do rozstrzygnięcia sporu w stosunku do XTrade i skutecznie dowiódł, tym razem w Niemczech, że stosowana przez cypryjskiego brokera nazwa XTrade jest zbyt podobna do nazwy polskiego brokera XTB, przez co może wprowadzać w błąd.

XTB, będący spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych, funkcjonuje pod pełną nazwą "X-Trade Brokers" od 2004 roku. W Niemczech nazwa "X-Trade Brokers" jest używana od 2009 roku. Niemiecki sąd orzekł, że stosowana przez brokera z Cypru nazwa XTrade jest mylnie podobna, ze względu na elementy "X-Trade" i "XTRADE" i nie może być przez niego dalej używana. Orzeczenie niemieckiego sądu jest nieprawomocne.

Pierwszym sukcesem XTB w powyższym sporze była wygrana sprawa w kwietniu tego roku. Sąd Apelacyjny w Warszawie wówczas orzekł udzielając zabezpieczenia, że XTrade nie ma prawa posługiwać się następującymi nazwami: "XTB", "X-Trade" i "XTrade". Firmie XTrade Europe Ltd zostało również zakazane korzystanie z witryny xtrade.eu oferującej lub promującej usługi finansowe.

W maju tego roku licencja XTrade została zawieszona przez Cypr Securities and Exchange Commission (CySEC) za marketing wprowadzający w błąd. Firma nadal posiada licencje w Belize i Australii.

Wygrana w Niemczech to już drugie zwycięstwo XTB w tej sprawie, w następstwie należy oczekiwać kolejnych rozstrzygnięć.

 


X-Trade Brokers

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów i największym polskim brokerem. Zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Obecnie posiada oddziały w 11 krajach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk