• Sklep
  • Odbierz prezent
XTB wprowadza ochronę przed ujemnym saldem
Z artykułu dowiesz się:

- W jaki sposób XTB chroni depozyt swoich klientów

Inwestycje w kontrakty CFD dają możliwość osiągnięcia imponującego zysku, ale niosą też ze sobą ryzyko poniesienia straty, w sytuacji nieprzewidywalnego ruchu cenowego.

 

X-Trade Brokers DM S.A. największy polski broker, na takie właśnie nagłe i niekorzystne dla tradera sytuacje rynkowe, znalazł najlepsze z możliwych rozwiązań. Nie czekając na decyzje regulatora i odgórne narzucenie wytycznych, jako pierwszy sam wychodzi z inicjatywą ochrony kapitału swoich inwestorów i wprowadza ochronę przed ujemnym saldem.

 

Na czym polega ochrona?

W przypadku nagłych, niespodziewanych ruchów cenowych, kiedy kierunek transakcji tradera nie jest zgodny z rynkowym ruchem, inwestor nie ma odpowiedniego zabezpieczenia kapitałowego i nie chronił zlecenia stop lossem, co w konsekwencji powoduje spustoszenie na rachunku inwestycyjnym, to i tak może być spokojny, straty nie przekroczą depozytu. Krótko mówiąc trader nie doświadczy debetu na rachunku.

 

Brzmi dobrze? To jeszcze nie wszystko

Ochrona przed ujemnym saldem obejmuje inwestycje dokonywane na rachunku inwestycyjnym w XTB za pośrednictwem obu systemów transakcyjnych: xStation oraz Meta Trader.

Niezależnie od oferty posiadanego rachunku, Basic, Standard czy Pro, XTB ochroni rachunek przed debetem, w każdych inwestycjach na rynku forex, surowców, indeksów, Akcji CFD, ETF czy kryptowalut.

Ochrona przed ujemnym saldem zacznie obowiązywać od 1 października 2017r.

 

 

Ważne w procesie inwestycyjnym

XTB ochroni kapitał w sytuacjach niekorzystnych dla zleceń tradera, powodujących debet na koncie inwestycyjnym. Zawsze jednak należy pamiętać o odpowiednim zarządzaniu swoimi transakcjami, dostosowaniu wielkości pozycji do posiadanego kapitału, zabezpieczaniu zleceń i kontrolowaniu swoich emocji tak, aby inwestycje przynosiły satysfakcję i zysk.

 

OTWÓRZ KONTO


X-Trade Brokers

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów i największym polskim brokerem. Zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Obecnie posiada oddziały w 11 krajach.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk