• Odbierz prezent
wyniki klientów xtb
Z artykułu dowiesz się:

- Jakie wyniki na rynku OTC mieli klienci XTB w II kwartale 2017 roku

X-Trade Brokers to kolejny polski broker, który opublikował dane o wynikach swoich klientów w II kwartale 2017 roku. Podał przy tym również informacje o czasie wykonywania zleceń, poślizgach i odrzuceniach zleceń w tym okresie. Wcześniej dane o wynikach traderów podali już Noble Securities, BossaFX, BM Alior Bank i TMS.

 

Broker XTB podaje dane o wynikach klientów w 6 kategoriach. Dodatkową kategorią w jego przypadku (brokerzy standardowo podają 5 kategorii: waluty, towary, indeksy, obligacje/stopy procentowe i akcje) są opcje. Jest to akurat kategoria, w której traderzy korzystający z usług XTB radzą sobie najsłabiej – w II kwartale zyskiwało tylko 17,95% z nich (kwartał wcześniej było to 12,75%). Poprawa wyników widoczna jest jeszcze w przypadku kontraktów CFD na indeksy (wzrost odsetka zyskujących z 33,13% do 38,08%) i na akcje. Podobnie jak w przypadku pozostałych brokerów publikujących wyniki za II kwartał, spadł odsetek zyskujących w kategorii towary (z 39,54% do 38,03% i waluty (z 40,05% do 35,28%).

 

xtb

Źródło: xtb.com

 

Jakość wykonywania zleceń

Broker w osobnym komunikacie podał również dane o jakości realizacji zleceń. W II kwartale średni czas wykonywania zleceń to 45 milisekund. Maksymalny czas (rozumiany jako czas, w którym zrealizowanych zostało 99% zleceń) wyniósł 203 milisekundy.

 

Poślizgi cenowe

W II kwartale 27,65% zleceń (w trybie market) zostało zrealizowanych z poślizgiem cenowym. Pozytywne poślizgi (dla klienta) dotyczyły 12,89% zleceń (46,6% wszystkich zleceń z poślizgiem), a negatywne dotyczyły 14,76% zleceń (53,4% wszystkich zleceń z poślizgiem).

Dla egzekucji zleceń w trybie instant odnotowano 32,41% zleceń z poślizgiem – 16,56% zleceń zrealizowano z pozytywnym dla klienta (51,1% wszystkich zleceń z poślizgiem), a 15,8% z negatywnym (48,9% wszystkich zleceń z poślizgiem).

W tym okresie odsetek odrzuceń zleceń market równy był 0,73%, natomiast odsetek odrzuceń zleceń instant równy był 1,75%


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk