• Odbierz prezent
XTB publikuje wstępne wyniki - znacznie lepiej niż rok temu, ale wakacje dały się we znaki

X-Trade Brokers opublikował wyczekiwane przez akcjonariuszy szacunkowe wyniki finansowe za trzeci kwartał 2020 r. Zgodnie z oczekiwaniami, są one znacznie wyższe niż rok temu, jednak zauważalnie niższe niż w dwóch poprzednich kwartałach tego roku, co wynika z niższej zmienności na rynku podczas okresu wakacyjnego.

 

Jak wynika z szacunkowych wyników za III kwartał, przychody z działalności operacyjnej XTB wyniosły 139,6 mln złotych, co jest wzrostem o niecałe 130% r/r. Zysk operacyjny wzrósł do 79,5 mln złotych (342% więcej niż rok temu), natomiast skonsolidowany zysk netto oszacowano na 68,4 mln złotych, co również jest wzrostem o 340% r/r.

Akcjonariuszy znacznie bardziej powinno interesować jednak porównanie z drugim kwartałem, który i tak okazał się słabszy niż rekordowy pierwszy.

W IIQ 2020 r. przychody operacyjne XTB zostały oszacowane na 211,5 mln PLN, zaś zysk netto na 117,5 mln PLN, co wskazuje na to, że wyniki za trzeci kwartał uległy znaczącemu pogorszeniu, wynikającemu w sporej mierze z sezonowości.

 

W trzecim kwartale spółka pozyskała 21 178 nowych klientów (ponad 110% więcej niż rok wcześniej), zaś łączna liczba aktywnych klientów na koniec kwartału wyniosła 55 760.

Obrót w lotach (generowany przez klientów) wzrósł do 760 tys. PLN, zaś rentowność na lota wyniosła 184 PLN (w I półroczu było to 321 PLN/lot).

 

Pełne wyniki finansowe za trzeci kwartał poznamy 9 listopada.

XTB zakończył tydzień z ceną 16,5000 PLN, jednak na poniedziałkowej sesji można spodziewać się sporej zmienności.

Czytaj także: X-Trade Brokers rozbił bank na koronawirusowym kryzysie. Zysk wyższy o ponad 5500%

Czołowy polski broker CFD i największy dom maklerski notowany na GPW, jakim jest X-Trade Brokers, opublikował po zakończeniu wtorkowej sesji szacunkowe wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2020 r. Zgodnie z oczekiwaniami, wyniki spółki okazały się nieporównywalnie lepsze niż rok temu - zysk netto w.. Czytaj
X-Trade Brokers rozbił bank na koronawirusowym kryzysie. Zysk wyższy o ponad 5500%

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk