• Odbierz prezent
wyniki finansowe xtb

X-Trade Brokers opublikował wczoraj informację na temat wstępnych wyników finansowych w III kwartale bieżącego roku. Wyniki te okazały się bardzo pozytywne, co może wpłynąć na kurs akcji brokera notowanego na głównym parkiecie GPW.

 

Przychody spółki w III kwartale bieżącego roku były o ok. 70% wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku i wyniosły nieco ponad 73 mln złotych. Przy utrzymaniu kosztów na praktycznie tym samym poziomie (34,7 mln złotych w III kwartale 2017 roku przy 34,4 mln złotych w III kwartale 2016 roku) wpłynęło to znacząco na zysk wygenerowany przez spółkę. Ten urósł ponad siedmiokrotnie w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku i wyniósł nieco ponad 31,3 mln złotych.

Liczba nowych rachunków w III kwartale bieżącego roku wyniosła prawie 11,3 tys. i była o ok. 40% wyższa niż rok wcześniej. Średnia liczba aktywnych rachunków również była wyższa (o ok. 21%) i wyniosła ponad 20,5 tys. Spadł jednak poziom depozytów netto – o 6,6%, do poziomu niespełna 56,8 mln złotych.

 

xtb

 

Informacja o wynikach finansowych została opublikowana wczoraj po zakończeniu sesji na GPW. Reakcji kursu spółki możemy spodziewać się po dzisiejszym otwarciu.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk