• Sklep
  • Odbierz prezent
XTB podzieli się zyskiem za 2016 rok
Z artykułu dowiesz się:

- Jaką dywidendę otrzymają akcjonariusze XTB

W miniony poniedziałek odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie (ZWZ) akcjonariuszy X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A., na którym zatwierdzono sprawozdanie finansowe za rok 2016 i udzielono absolutorium członkom Zarządu i Rady Nadzorczej. Z perspektywy inwestorów jedną z najważniejszych informacji jest decyzja w sprawie wypłaty dywidendy.

 

ZWZ zadecydowało, że spółka podzieli się z akcjonariuszami zyskiem wypracowanym w 2016 roku w kwocie niespełna 73 mln złotych. Wypłata dywidendy zapowiedziana była już w marcu, gdy broker publikował roczne sprawozdanie finansowe. Zarząd przedłożył taką propozycję do rozpatrzenia przez Walne Zgromadzenie.

Akcjonariusze podzielą się kwotą 37 562 763,20 zł, co stanowi 0,32 zł na jedną akcję. Pozostała część zysku zostanie zatrzymana do dyspozycji spółki w ramach kapitału rezerwowego.

Dzień dywidendy (dzień, na który ustala się listę akcjonariuszy uprawnionych do dywidendy) ustalono na 5 maja 2017 roku. Wypłata dywidendy nastąpi 23 maja. Dywidendą objęte są wszystkie akcje spółki.

 

W poniedziałek, na wieść o wypłacie dywidendy, akcje XTB drożały o ponad 5,0%, odbijając się po spadkach z bieżącego miesiąca. Dziś  (na godzinę 10:40) za jedną akcję trzeba zapłacić 8,30 zł. W takim przypadku stopa dywidendy wynosi obecnie 3,85%.

 

Notowania XTB

FXMAG forex xtb podzieli się zyskiem za 2016 rok xtb dywidenda 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk