• Odbierz prezent
XTB wygrywa w sądzie
Z artykułu dowiesz się:

- Czego dotyczyła rozprawa w niemieckim sądzie

Kolejna sądowa batalia polskiego brokera XTB z cypryjskim XTrade Europe Ltd. Tym razem proces sądowy miał miejsce w Niemczech. Polski X-Trade Brokers odniósł ponowne zwycięstwo w sądzie, oskarżając cypryjski podmiot o nadużywanie zbliżonych oznaczeń i nazw do XTB.

 

Dwukrotne zwycięstwo X-Trade Brokers

XTrade Europe Ltd posługujący się podobną nazwą do polskiego brokera X-Trade Brokers, przegrał po raz kolejny rozprawę o prawo do posługiwania się oznaczeniami marki. Pierwszy raz polski XTB wygrał sądową batalię w Warszawie, w kwietniu bieżącego roku. Decyzja Sądu Apelacyjnego była jednoznaczna – Xtrade Europe nie może posługiwać się oznaczeniami słownymi i słowno-graficznymi zbliżonymi do XTB.

Tym razem rozprawa miała miejsce w Niemczech. Polski XTB działa na terenie Niemiec od 2009 roku, posługując się przy tym swoim znakiem firmowym i wszelkimi oznaczeniami kojarzonymi z marką. Zgodnie z decyzją niemieckiego sądu, nazwa „XTrade” jest bardzo zbliżona, a przy tym myląca w stosunku do marki X-Trade Brokers. Mylące są także wszelkie logotypy i oznaczenia. Dla polskiego X-Trade Brokers kojarzenie z cypryjskim podmiotem jest niekorzystne. Przynosi szkody prowadzonej przez XTB działalności.

Koszty jakie poniesie cypryjski broker za spowodowanie szkody na rzecz polskiego XTB, będą policzone zarówno za posługiwanie się samą nazwą XTrade, jak i XTrade Europe Ltd. Jak podaje X-Trade Brokers, wyrok nie jest jeszcze prawomocny.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk