• Odbierz prezent
XTB Live Trading - skuteczni liderzy... i Grzegorz Krychowiak

Za nami czwarty dzień zmagań traderów w ramach konkursu XTB Live Trading. W czołówce zestawienia ponownie doszło do zmian, ale powoli zaczynają nam się kształtować stabilni liderzy. Grzegorz Krychowiak, który również bierze udział w konkursie, dziś nie znajduje się już w pierwszej dwudziestce, ale generuje dodatnią stopę zwrotu. Może pochwalić się przy tym znakomitą skutecznością zagrań.

 

XTB Live Trading

Uczestnicy mają 9 dni, żeby osiągnąć najwyższą stopę zwrotu. Po tym okresie 10 najlepszych traderów awansuje do ostatniego etapu zmagań. Wielki Finał konkursu odbędzie się podczas konferencji XTB Trading Masterclass w piątek 19 maja w Warszawie. Zwycięzca otrzyma 40 000 PLN, za 2 miejsce przewidziano nagrodę w wysokości 15 000 PLN, a za 3 miejsce 5000 PLN.

Konkurs ma również charakter edukacyjny i ma na celu pokazanie jego uczestnikom, że należy ograniczać ryzyko w swoich inwestycjach. W związku z tym, każdy gracz, którego wartość salda operacyjnego spadnie poniżej 60%, odpadnie z rozgrywki.

 

Śledź zmagania na żywo na specjalnej stronie konkursowej

 

xtb

Źródło: xtb.com/pl

 

Liderzy skuteczni na 100%!

Po raz pierwszy rano można powiedzieć, że w pierwszej trójce najlepiej zarabiających traderów nie ma nowych twarzy. Pierwszej dwójce już zdarzyło się przewodzć stawce. Na trzecim miejscu zameldował się trader, który na ‘podium’ był już w poniedziałek, a w ostatnich dniach utrzymywał miejsce w pierwszej dziesiątce.

Obecny lider – ishw – przewodził stawce po drugim dniu zmagań, a wczoraj był trzeci. Od tego czasu poprawił swoją stopę zwrotu o prawie 30 punktów procentowych, przy czym na ten moment nie zaksięgował nowych zysków (są to cały czas otwarte pozycje). Trader może pochwalić się znakomitą skutecznością. Wszystkie zamknięte transakcje zakończył zyskiem, a te otwarte również są obecnie na plusie. Od samego początku ishw skupia się wyłącznie na amerykańskich indeksach.

Stuprocentową skuteczność na zamkniętych transakcjach ma również drugi Robi26, który wczoraj przewodził stawce. Do dzisiejszego poranka jego stopa zwrotu zwiększyła się o ok. 15 punktów procentowych. Trader angażuje się głównie na rynkach surowcowych – obecnie posiada długie pozycje na rynkach kawy i soi.

Trzeci flodur skupia się na indeksach giełdowych, które pozwoliły mu wygenerować stopę zwrotu niespełna 60,0%. Odpowiada za to głównie poniedziałkowa pozycja krótka na indeksie CAC40. Wszystkie jego zamknięte transakcje zakończyły się zyskiem, ale obecnie straty generują aktywne transakcje sprzedaży indeksu NASDAQ (US100). One również zostały zawarte w poniedziałek.

 

Dobre statystyki Krychowiaka

Piłkarz PSG – Grzegorz Krychowiak – wczoraj piastował miejsce w okolicy pozycji 15. Dziś rano jest 21 ze stopą zwrotu na poziomie 1,64%. Do tej pory Grzegorz otwierał pozycje na głównych parach walutowych, a trwały one od kilku do kilkunastu minut. Piłkarz może pochwalić się skutecznością zagrań na poziomie 81,3%.

 

Garstka ogólnych statystyk

Stawka klasyfikowanych traderów zmniejszyła się z 70 do 43. Od wczorajszego poranka odpadło kolejnych siedmiu traderów. Główną przyczyną wykluczeń są zbyt duże obsunięcia kapitału, choć w przypadku kilku osób powodem było niewpłacenie depozytu na konto konkursowe.
Część osób została zdyskwalifikowana również za zawarcie transakcji przed rozpoczęciem konkursu,. Tak było np. w przypadku tradera r1man, który generując obecnie stopę zwrotu na poziomie ponad 160% byłby niekwestionowanym liderem.

Wśród traderów klasyfikowanych w konkursie statystyki są całkiem niezłe: 21 zarabia, 18 traci a 4 nie rozpoczęło jeszcze handlu. Łącznie generują jednak stopę zwrotu niewiele wyższą od 0%.

Po uwzględnieniu wszystkich traderów statystyki przedstawiają się już gorzej: 26 zarabia (37%) a 36 traci (51%). Generują przy tym ujemną stopę zwrotu (strata ok. 3%).


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk