• Odbierz prezent
XTB Live Trading - podsumowanie III dnia zmagań
Z artykułu dowiesz się:

- Jak radzili sobie uczestnicy konkursu XTB Live Trading w kolejnym dniu zmagań

Trzy dni konkursu XTB Live Trading już za nami. Wczoraj znów doszło do przetasowań w czołówce, a ze zmagań wykluczono kolejnych traderów. Pojawiła się również ważna informacja od organizatora w kontekście konferencji XTB Trading Masterclass w Warszawie.

 

XTB Live Trading

Uczestnicy mają 9 dni, żeby osiągnąć najwyższą stopę zwrotu. Po tym okresie 10 najlepszych traderów awansuje do ostatniego etapu zmagań. Wielki Finał konkursu odbędzie się podczas konferencji XTB Trading Masterclass w piątek 19 maja w Warszawie. Zwycięzca otrzyma 40 000 PLN, za 2 miejsce przewidziano nagrodę w wysokości 15 000 PLN, a za 3 miejsce 5000 PLN.

Konkurs ma również charakter edukacyjny i ma na celu pokazanie jego uczestnikom, że należy ograniczać ryzyko w swoich inwestycjach. W związku z tym, każdy gracz, którego wartość salda operacyjnego spadnie poniżej 60%, odpadnie z rozgrywki.

 

Śledź zmagania na żywo na specjalnej stronie konkursowej

 

xtb

Źródło: xtb.com/pl

 

Dziś rano na czele stawki mamy nowego lidera, przy czym pierwsza trójka generuje obecnie bardzo zbliżone stopy zwrotu (ponad 45%). Prowadzący Robi26 zyskuje obecnie 46,95%. Trader handluje na szerokim przekroju instrumentów – od surowców (złoto, pszenica, cukier), poprzez indeksy giełdowe, po waluty. Jego transakcje trwają do kilku godzin i z wyjątkiem tych niezaksięgowanych wszystkie przyniosły zysk.

Drugi Sand ze stopą zwrotu na poziomie 46,81% również debiutuje na podium zestawienia. On także na ten moment może pochwalić się dużą skutecznością zagrań. Obecnie trader zaksięgował 1/3 swoich zysków – udane transakcje na indeksach i parach egzotycznych. Aktualnie posiada ekspozycję na EUR/USD (buy) i surowce: metale szlachetne (buy) i kukurydza (pozycja długa odpowiada w tej chwili za większość zysków tradera).

Na najniższym stopniu podium znajduje się obecnie wczorajszy lider – ishw. Poprawił on nieznacznie swój wynik z 42,59% do 45,09%. Trader angażuje się wyłącznie w amerykańskie indeksy (aktywne transakcje sprzedaży).

 

W czwartek rano o główne nagrody walczy już tylko 50 traderów (wystartowało 70). Poza listą znalazło się od wczorajszego rana 5 traderów. Co ciekawe, 4 z nich nie zawarło żadnej transakcji. Dodatkowo trader okupujący obecnie 50 miejsce stracił ponad 55% kapitału początkowego, co zgodnie z regulaminem powinno wykluczyć go z rywalizacji. Wciąż jest one jednak aktywnym uczestnikiem konkursu.

 

Ważna informacja od organizatora!

Niedługo skończą się miejsca na XTB Trading Masterclass w Warszawie, gdzie odbędzie się finał Live Traidingu. Podobnie jak w poprzednim roku, również tym razem może zabraknąć miejsc dla osób, które zbyt długo zwlekały z zapisem.

 

Zarezerwuj miejsce


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk