• Odbierz prezent
XTB Live Trading - podsumowanie I dnia zmagań
Z artykułu dowiesz się:

- Jak radzili sobie uczestnicy konkursu XTB Live Trading w pierwszym dniu zmagań

Pierwszy dzień konkursu XTB Live Trading już za nami. Prawie wszyscy traderzy rozpoczęli już handel, a część z nich może pochwalić się naprawdę wysokimi stopami zwrotu. Prześledźmy jak uczestnicy zmagań radzili sobie do wtorkowego poranka.

 

XTB Live Trading

Uczestnicy mają 9 dni, żeby osiągnąć najwyższą stopę zwrotu. Po tym okresie 10 najlepszych traderów awansuje do ostatniego etapu zmagań. Wielki Finał konkursu odbędzie się podczas konferencji XTB Trading Masterclass w piątek 19 maja w Warszawie. Zwycięzca otrzyma 40 000 PLN, za 2 miejsce przewidziano nagrodę w wysokości 15 000 PLN, a za 3 miejsce 5000 PLN.

Konkurs ma również charakter edukacyjny i ma na celu pokazanie jego uczestnikom, że należy ograniczać ryzyko w swoich inwestycjach. W związku z tym, każdy gracz, którego wartość salda operacyjnego spadnie poniżej 60%, odpadnie z rozgrywki.

 

Śledź zmagania na żywo na specjalnej stronie konkursowej

 

xtb

Źródło: xtb.com/pl

 

Czołówka zarabiała na indeksach, EUR/USD i ropie

Po pierwszym dniu od ‘peletonu’ odskoczyło 3 traderów, którym do wtorkowego poranka udało się osiągnąć stopę zwrotu powyżej 80%.

Stawce przewodzi trader o pseudonimie r1man ze stopą zwrotu powyżej 130% (na godzinę 7:30). Strategia tego zawodnika ma charakter day-tradingowy – jego ulubione interwały to M5 i H1. r1man zawarł już prawie 40 transakcji, a największe zyski przyniosły mu pozycje na indeksie DAX, parze EUR/USD i na rynku ropy. Znacząca większość zysków jest już zaksięgowana, a w grze są jeszcze pozycje na USD/JPY (Buy), indeksach S&P500, DAX i CAC40 (Buy) oraz na ropie (Buy) o łącznym wyniku ponad 1000 złotych.

Na drugim miejscu plasuje się flodur ze stopą zwrotu na poziomie prawie 90%, uzyskaną dzięki wczorajszym transakcjom sprzedaży indeksu CAC40. Trzeci Kaptour wygenerował 80% zysku dzięki transakcjom na EUR/USD, DAX i na rynku ropy.

 

Ubiegłoroczny zwycięzca – martini_007, choć na początku dnia radził sobie nieźle i plasował się w czołówce stawki, to obecnie ze stopą zwrotu w okolicy -15% jest bliżej jej końca. martini_007 wciąż ma otwartą pozycję na rynku złota (3 transakcje), gdzie wczoraj próbował tworzyć piramidę na wzrosty. Wynik pozycji jest niezaksięgowany.

 

W drugim dniu zmagań rywalizuje już tylko 66 z 70 traderów. Czwórka uczestników odnotowała drawdown wyższy niż 40%, co wyklucza ich z konkursu. Kilkunastu traderów jeszcze nie zawarło żadnej transakcji na rynku.

 

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk