• Odbierz prezent
XTB Live Trading - konkurs wchodzi w ostatnią fazę
Z artykułu dowiesz się:

- Jak radzili sobie uczestnicy konkursu XTB Live Trading w kolejnym dniu zmagań

Jeszcze pod koniec ubiegłego tygodnia wydawało się, że w konkursie powoli zaczyna kształtować się stabilna czołówka. Piątek przyniósł jednak kolejne przetasowania, a wcześniejsi liderzy zaliczyli mocne obsunięcia kapitału. Uczestnicy mają jeszcze 4 dni, by wywalczyć awans do finału.

 

XTB Live Trading

Uczestnicy mają 9 dni, żeby osiągnąć najwyższą stopę zwrotu. Po tym okresie 10 najlepszych traderów awansuje do ostatniego etapu zmagań. Wielki Finał konkursu odbędzie się podczas konferencji XTB Trading Masterclass w piątek 19 maja w Warszawie. Zwycięzca otrzyma 40 000 PLN, za 2 miejsce przewidziano nagrodę w wysokości 15 000 PLN, a za 3 miejsce 5000 PLN.

Konkurs ma również charakter edukacyjny i ma na celu pokazanie jego uczestnikom, że należy ograniczać ryzyko w swoich inwestycjach. W związku z tym, każdy gracz, którego wartość salda operacyjnego spadnie poniżej 60%, odpadnie z rozgrywki.

 

Śledź zmagania na żywo na specjalnej stronie konkursowej

 

xtb

 

Z traderów, którzy w piątek rano znajdowali się na pierwszych trzech miejscach w czołówce pozostał tylko Robi26, który obecnie piastuje pozycję lidera. Trader poprawił swój wynik o kilkanaście punktów procentowych dzięki udanym transakcjom na indeksach i na rynku kawy. Obecnie posiada długą pozycję na rynku soi.

Na drugim miejscu znajduje się trader Sand, który w połowie tygodnia był już w czołówce, ale w piątek rano znajdował się na dwunastym miejscu. Od tego czasu jego stopa zwrotu wzrosła niemal sześciokrotnie, przy czym zyski (głównie z pozycji długich na srebrze i kukurydzy) wciąż nie są zaksięgowane. Zaksięgowany wynik to ok. -14%.

Na trzecie miejsce awansował SPECJALISTA_20K, który od piątkowego poranka niemal podwoił swoją stopę zwrotu. Trader otwiera sporą ilość transakcji i choć jego skuteczność jest niższa niż 50%, to jest na sporym plusie dzięki wykorzystaniu potencjału kilku transakcji na rynku złota i ropy. Obecnie posiada długie pozycje na indeksie NASDAQ, które generują mu zysk ok. 700 zł (7% początkowej wartości konta).

Dwójka traderów, która w piątek rano plasowała się w pierwszej trójce spadła bardzo mocno. Obaj traderzy ‘polegli’ przez grę na spadki na indeksie NASDAQ. Stopa zwrotu ishw to obecnie ok. -6% (w piątek rano było to +70%), a flodur traci już ponad 40%, co oznacz dyskwalifikację (w piątek jego zysk wynosił prawie 60%). Obaj traderzy wciąż przetrzymują stratne pozycje, nie księgując strat.

 

W konkursie oficjalnie bierze udział jeszcze 39 traderów (wystartowało 70), przy czym klasyfikacji wciąż uwzględnia jeszcze flodura. Na granicy progu wykluczenia mamy jeszcze traderkę MARY_02.

Wśród klasyfikowanych traderów 18 zyskuje, 17 traci, a 4 nie rozpoczęło handlu. Średnia stopa zwrotu dla tej grupy to 4,5%.

Uwzględniając wszystkich traderów statystyki to 21 zyskujących (30%) i 41 tracących (58,6%). Średnia stopa zwrotu to -10,1%.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk