• Odbierz prezent
XTB Live Trading - emocjonujący drugi dzień zmagań
Z artykułu dowiesz się:

- Jak radzili sobie uczestnicy konkursu XTB Live Trading w drugim dniu zmagań

Za nami drugi dzień konkursu XTB Live Trading. Okazał się on znacznie bardziej emocjonujący niż pierwszy, choć główną rolę nie odegrały tym razem wysokie stopy zwrotu. W czołówce doszło do sporych roszad, a z konkursu odpadli kolejni traderzy.

 

XTB Live Trading

Uczestnicy mają 9 dni, żeby osiągnąć najwyższą stopę zwrotu. Po tym okresie 10 najlepszych traderów awansuje do ostatniego etapu zmagań. Wielki Finał konkursu odbędzie się podczas konferencji XTB Trading Masterclass w piątek 19 maja w Warszawie. Zwycięzca otrzyma 40 000 PLN, za 2 miejsce przewidziano nagrodę w wysokości 15 000 PLN, a za 3 miejsce 5000 PLN.

Konkurs ma również charakter edukacyjny i ma na celu pokazanie jego uczestnikom, że należy ograniczać ryzyko w swoich inwestycjach. W związku z tym, każdy gracz, którego wartość salda operacyjnego spadnie poniżej 60%, odpadnie z rozgrywki.

 

Śledź zmagania na żywo na specjalnej stronie konkursowej

 

xtb

Źródło: xtb.com/pl

 

Kolejnych 11 traderów poza konkursem

Jeszcze w poniedziałek zmagania rozpoczęło 70 traderów, każdy z kwotą 10 tys. złotych na koncie realnym. W środę rano o główne nagrody walczy już tylko 55 z nich. Wśród 15 traderów, którzy znaleźli się poza konkursem, zdecydowana większość została zdyskwalifikowana za spadek wartości kapitału poniżej 6 tys. złotych. Znajdziemy tu między innymi zwycięzcę pierwszej edycji konkursu – martini_007 stracił 77,45% kapitału i już wiadomo, że nie obroni tytułu z ubiegłego roku. Całość strat wynikała z nieudanej piramidy na wzrosty na rynku złota. Bardziej interesujące jest jednak to, że w grupie zdyskwalifikowanych traderów znalazł się w wczorajszy lider – r1man. Choć od wtorkowego poranka powiększył swój zysk z około 130% do 221,21%, to organizator konkursu zdyskwalifikował go za zawarcie transakcji na koncie konkursowym przed startem konkursu. Ten rozpoczął się w poniedziałek o północy, choć rynki działały już wtedy od godziny.

 

Zmiany w czołówce

Na czele tabeli mamy więc zmianę lidera. Co więcej, zmieniła się cała pierwsza trójka. Z wczorajszej grupy liderów tylko flodur utrzymał się w pierwszej dziesiątce, ale ze stopą zwrotu +21,86% na godzinę 7:30 (wczoraj było to około 90%).

Na pierwszym miejscu plasuje się obecnie ishw ze stopą zwrotu 42,51%, korzystający w handlu z analizy price action i analizy fundamentalnej. Lider wygenerował zyski dzięki poniedziałkowym transakcjom kupna indeksu S&P500 (pozycja zamknięta w środę przed 2:00).

Drugie miejsce zajmuje MARY_02 ze stopą zwrotu niespełna 40%. Traderka operuje głównie na krótkich interwałach, a przeciętna długość trwania transakcji to w jej przypadku kilka do kilkunastu minut. Handluje głównie na indeksie DAX. Wśród par walutowych preferuje AUD/USD.

Trzecie miejsce to w tej chwili SPECJALISTA_20K, który zyskuje ponad 27,0%, ale trzeba przyznać, że do 7 miejsca (22,07%) wyniki są dość wyrównane. SPECJALISTA_20K na ten moment nie zaksięgował swoich zysków. Jego aktywność to otwarta w poniedziałek pozycja na WIG20 (3 transakcje).

 

Wśród 55 klasyfikowanych traderów 22 jest na plusie, 23 na minusie, a 10 nie rozpoczęło jeszcze handlu. Statystyki wyglądają gorzej, gdy uwzględnimy wszystkich 70 traderów, którzy rozpoczęli zmagania. Tutaj 23 (33%) jest na plusie, a na minusie aż 37 (53%).


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk