• Odbierz prezent
xtb turcja

Spółka X-Trade Brokers poinformowała wczoraj, że zdecydowała się wstrzymać do końca pierwszego półrocza 2018 roku działania zmierzające do wygaszenia działalności na rynku tureckim i likwidacji spółki zależnej - X Trade Brokers Menkul Degerler A.S.

 

„Decyzja o wstrzymaniu działań zmierzających do wygaszenia działalności na rynku tureckim wynika m.in. z zakończonej w tym samym dniu analizy dokonanej przez Emitenta na podstawie opinii prawnej sporządzonej przez kancelarią prawną działającą na rynku tureckim zgodnie z którą wg. jej wiedzy istnieją przesłanki wskazujące na możliwość złagodzenia przez turecki organ regulacyjny tj. Capital Markets Board of Turkey (CMB) zmian w regulacjach dotyczących działalności usług inwestycyjnych, działalności inwestycyjnej oraz usług dodatkowych (wskazanych w ww. raporcie bieżącym nr 5/2017), które stanowiły podstawę do podjęcia przez Zarządu decyzji o zakończeniu działalności na rynku tureckim.” – czytamy w raporcie XTB.

 

Broker nie wyklucza wznowienia działalności w Turcji w przypadku korzystnych rozwiązań w obszarze złagodzenia regulacji wprowadzonych przez CMB.

Przypomnijmy, że X-Trade Brokers zdecydował się wcześniej zrezygnować z działalności na rynku tureckim m.in. ze względu na drastyczne zmiany regulacyjne, jakie CMB zaproponował w lutym. Mowa tutaj o ograniczeniu maksymalnego poziomu dźwigni finansowej do 10:1 i ustanowieniu minimalnej kwoty depozytu na poziomie 50 tys. li tureckich (obecnie ok. 12,7 tys. dolarów).


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk