• Sklep
  • Odbierz prezent
Xiaomi ma niespodziankę, kupując gogle Xiaomi MI otrzymasz grę Carbon Studio

The Wizards: Trials of Meliora – najnowszy tytuł Carbon Studio w wersji mobilnej – jest dostępny na pudełku samodzielnych gogli VR (wirtualna rzeczywistość) Xiaomi MI. Gra zadebiutowała na rynku w lipcu br. – została oparta na wielokrotnie nagradzanym tytule Studia – The Wizards, który uzyskał 90 procent pozytywnych recenzji od graczy.

- Bardzo się cieszymy, że The Wizards: Trials of Meliora stała się częścią pakietu Xiaomi – Mi VR Super Player Edition. Współpraca z tak potężnym partnerem na chińskim rynku jest dużym wyróżnienie, zwłaszcza, że pierwsza wyprodukowana partia gogli przez Xiaomi rozeszła się wśród użytkowników w ciągu jednego dnia. To pokazuje jak wielki jest potencjał w chińskim rynku VRu mobilnego. Zależy nam, by nasze gry były przystępne dla najszerszego grona odbiorców, jednocześnie zapewniając rozrywkę również doświadczonym graczom.  – informuje Błażej Szaflik, prezes Carbon Studio.

The Wizards: Trials of Meliora zadebiutowała w lipcu br. na Oculus Go, Samsung Gear VR oraz Xiaomi MI. Gra została oparta na największym projekcie Carbon Studio – The Wizards, zoptymalizowanym pod kątem mobilnych zestawów VR. Projekt oferuje unikalny system magiczny oparty na gestach i ekscytujące magiczne bitwy w trzech różnych lokalizacjach. Gracze zmierzą się z szeregiem złośliwych stworzeń, w malowniczych krajobrazach iciemnych lochach, dysponując potężnymi zaklęciami.

- Pracujemy nad aktualizacją gry o dodatkowe poziomy. Nowa treść będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich graczy. – dodaje Błażej Szaflik.

Carbon Studio działa na rynku od 2015 roku. Model biznesowy spółki zakłada tworzenie gier i aplikacji w dynamicznie rozwijającej się technologii VR. Pierwszy projekt studia – Alice VR – był zarazem pierwszą grą w historii wirtualnej rzeczywistości, w której można było chodzić po ścianach i suficie. Sprzedaż gry w poszczególnych krajach odpowiadała popularności gogli VR – najwięcej odbiorców znalazła w USA oraz Niemczech.

Ambicją studia jest utrzymanie pionierskiej pozycji na rynku immersyjnych technologii rozszerzających otaczającą rzeczywistość (AR), lub łączących ją ze światem wirtualnym (MR, VR). – Wierzymy, że te technologie wkrótce zrewolucjonizują najważniejsze dziedziny ludzkiego życia – chcemy aktywnie uczestniczyć w awangardzie firm wprowadzających tą rewolucję. – dodaje prezes Carbon Studio.

Technologie VR coraz mocniej odnajdują się w biznesie – według analityków, rynek ten czeka dalszy dynamiczny rozwój. Szacuje się, że do 2020 roku jego wartość wyniesie 143,5 mld USD, a globalny rynek gier VR będzie rósł w najbliższych trzech latach w tempie 67 proc. średniorocznie.

W pierwszym kwartale 2019 roku Carbon Studio chce zadebiutować na NewConnect

 

O Xiaomi MiVR

Samodzielne gogle VR powstałe we współpracy firmy Oculus i Xiaomi. Technicznie nie różnią się od gogli Oculus Go, posiadają jednak oddzielną bazę gier przygotowaną dla chińskich graczy. Xiaomi nie chwaliła się nowymi danymi sprzedażowymi, ale wszystkie gogle które zostały wyprodukowane i wrzucone na chiński rynek rozeszły się w ciągu kilku godzin. Pokazuje to duży potencjał jaki ma chiński rynek VR, a zwłaszcza jego mobilny segment.

 


Carbon Studio

Carbon Studio to działające od 2015 roku, niezależne studio developerskie z siedzibą w Gliwicach. Zespół koncentruje się na tworzeniu innowacyjnych gier i aplikacji VR (wirtualna rzeczywistość) na komputery osobiste i urządzenia mobilne. Celem spółki jest spełnienie wymagań użytkowników i zbudowanie godnej zaufania marki na dynamicznie rozwijającym się rynku VR. Najważniejsze autorskie projekty spółki to ALICE VR – gra zainspirowana Alicją w Krainie Czarów oraz The Wizards, przygodowa gra akcji, w której gracz wciela się w postać potężnego czarodzieja walczącego ze złem za pomocą magii. Spółka z sukcesem tworzy także aplikacje szkoleniowe VR, wizualizacje architektoniczne i inne projekty wykorzystujące tę technologię.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk