• Odbierz prezent
X-Trade Brokers rozbił bank na koronawirusowym kryzysie. Zysk wyższy o ponad 5500%

Czołowy polski broker CFD i największy dom maklerski notowany na GPW, jakim jest X-Trade Brokers, opublikował po zakończeniu wtorkowej sesji szacunkowe wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2020 r. Zgodnie z oczekiwaniami, wyniki spółki okazały się nieporównywalnie lepsze niż rok temu - zysk netto wzrósł o ponad 5500% w porównaniu do zeszłego roku.

 

Jak wynika ze wstępnych wyników finansowych XTB, w pierwszym półroczu 2020 r. spółka osiągnęła zysk netto na poziomie 293,5 mln złotych, wobec 5,2 mln złotych rok wcześniej (wzrost o 5540%). Przychody z działalności wzrosły natomiast z 88,2 mln złotych rok wcześniej do 518,2 mln złotych, co jest wzrostem o niemal 488%.

 

Przychody w drugim kwartale zostały oszacowane na 211,5 mln PLN (47,85 mln PLN rok wcześniej), zaś zysk netto na 117,5 mln PLN (4,39 mln PLN rok wcześniej).

 

Na wzrost przychodów i zysku X-Trade Brokers wymierny wpływ miała zwiększona zmienność na rynkach finansowych w pierwszym półroczu, wywołana globalnym kryzysem związanym z pandemią koronawirusa, a także z niestabilna sytuacją na rynku ropy naftowej. Doskonałe wyniki finansowe były wywołane również znaczącym przyrostem liczby nowych klientów - w pierwszym półroczu XTB pozyskało 52,4 tys. nowych użytkowników, w porównaniu do 16 tys. rok wcześniej.

Kurs akcji XTB na wtorkowej sesji zamknął się na cenie 28,4000 PLN (1,43%), należy jednak liczyć na lukę otwarcia podczas środwej sesji.

 

 

Warto pamiętać, że wyniki mają charakter szacunkowy. Pełny raport finansowy za pierwsze półrocze 2020 r. zostanie opublikowany 21 sierpnia.

Czytaj także: XTB prezentuje wyniki finansowe za 2019 r. 37 mln zł zysku netto w IV kwartale

10 marca broker XTB opublikował wyniki finansowe za 2019 r. Nie stanowiły one zaskoczenia dla rynku. Mimo niekorzystnych regulacji wpływających na wynik za cały rok, IV kwartał był udany dla spółki.   10 marca spółka XTB opublikowała raport roczny za 2019 r. W całym roku przychody wyniosły 239,3 m.. Czytaj
XTB prezentuje wyniki finansowe za 2019 r. 37 mln zł zysku netto w IV kwartale

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk