• Odbierz prezent
Wzrosty przybierają na sile, akcje w górę. Notowania giełdowe

Podczas dzisiejszej sesji na rynku akcji utrzymuje się pozytywny sentyment. Obawy o stosunki amerykańsko - chińskie schodzą na drugi plan, inwestorzy nie przejmują się także ciągle rosnącą liczba nowych zachorowań na koronawirusa. Obserwowany optymizm wynika z wprowadzania kolejnych etapów wyjścia z tzw. lockdownu oraz pojawiających się informacji o pozytywnych wynikach testów leków i szczepionek na koronawirusa. Dziś firma Novovax poinformowała, że rozpoczęła testy szczepionki przeciw Covid-19 na ludziach. 

Na sesji azjatyckiej mogliśmy obserwować solidne wzrosty. Nikkei zyskał 2,55%, KOSPI zamknął się 1,76% wyżej a australijski S&P/ASX200 dodał aż 2,94%. Dobrze radziły sobie także chińskie indeksy. Dobre nastroje, które dominowały w godzinach nocnych, przełożyły się na wyższe otwarcie w Europie. Aktualnie pod koniec sesji europejskiej na rynku akcji dominuje zieleń. Niemiecki indeks giełdowy rośnie 1,22%, francuski CAC40 dodaje 1,63, a londyński FTSE, który wczoraj pauzował,  notuje +1,11%. 

Warto też wspomnieć o dzisiejszej sesji na GPWWIG20 radzi sobie wręcz wyśmienicie, tuż przed godziną 17:00 indeks rośnie ponad 4%, a ruch w górę jest wspierany nie tylko przed wzrosty na globalnym rynku akcji, ale też przez cofnięcie na parach z polskim złotym. W ubiegłym tygodniu złoty zdołał umocnić się do euro, dolara, franka i funta, a pozytywny sentyment jest kontynuowany również po weekendzie. Tylko podczas dzisiejszej sesji złoty umacnia się ponad 2% do dolara, 1,8% do franka , 1,4% do euro i 0,75% do funta. Wśród największych spółek warto wspomnieć o CD Projekt, gdzie ponownie ustanowione zostały nowe rekordy, za jedną akcję gamingowego gianta trzeba dziś płacić powyżej 410 zł. 

 


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk