• Odbierz prezent
Wzrosty na Wall Street. Historyczne rekordy

Po czwartkowej sesji na Wall Street, kiedy to po raz kolejny udało się poprawić historyczne rekordy, w piątek obserwujemy kontynuację zwyżek. Zarówno rynki azjatyckie, europejskie jak i kontrakty na amerykańskie indeksy świeciły na zielono.

Larry Kudlow, doradca ekonomiczny prezydenta Trumpa,

poinformował, że negocjacje dotyczące podpisania pierwszej fazy porozumienia handlowego zbliżyły się do końcowego etapu. To wystarczyło, aby rynki, choć dość wyraźnie zmęczone wyczekiwaniem na pierwszą fazę, kontynuowały wzrosty w piątek.

O 11:00 Eurostat opublikował odczyty inflacji HIPC.

W Strefie Euro była ona zgodna z konsensusem i wyniosła 0,7% r/r w październiku wobec 0,8% r/r miesiąc wcześniej. W Polsce odczyt był lekko poniżej konsensusu (2,4%) i wyniósł 2,3% r/r w październiku wobec 2,4% r/r inflacji miesiąc wcześniej. Odczyty nie miały większego wpływu na zmianę nastrojów na giełdach. Kolejnymi, na które warto w dniu dzisiejszym zwrócić uwagę będą dane ze Stanów Zjednoczonych. O 14:30 poznamy dane o sprzedaży detalicznej, a o 15:15 dane o produkcji przemysłowej.

Na warszawskiej giełdzie po południu w gronie spółek największych,

najbardziej rosną akcje Dino (2,73% ) oraz PGNiG (+1,80%). Polski lider na rynku gazownictwa poinformował podczas konferencji wynikowej o prawie spreadów między ropą a gazem od początku 2020r oraz o braku negatywnych czynników w 4Q19 mogących mieć wpływ na osiągnięcie celu EBITDA na poziomie 5,6 mld PLN zapisanego w strategii spółki. W przypadku innej spółki, Ciech (-1,44%), istotną informacją jest ta o utworzeniu dodatkowego odpisu na Ciech Soda Romania w wysokości 36,8 mln, który zostanie uwzględniony w sprawozdaniu za 3Q19. Łącznie z odpisem utworzonym w I półroczu wyniesie on 73,7 mln zł.

 


MM Prime TFI

MM Prime TFI S.A. jest niezależnym towarzystwem funduszy inwestycyjnych, opierającym się w pełni na polskim kapitale. Towarzystwo nie należy do żadnej kapitałowej grupy bankowej czy ubezpieczeniowej - jego założycielami są członkowie zarządu oraz rady nadzorczej spółki. Akcjonariuszami są także zarządzający funduszami, co stabilizuje politykę inwestycyjną firmy. MM Prime TFI S.A. zarządza funduszami inwestycyjnymi zamkniętymi o zróżnicowanych klasach aktywów.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk