• Odbierz prezent
Wzrosty kursu funta względem dolara (GBP/USD). Indeks S&P 500 zwyżkuje. Dzień na rynkach finansowych

Niemiecki ZEW powinien pokazać poprawę nastrojów wśród analityków spójną z ostatnim odbiciem rynku akcji. W USA ponowne otwarcie sklepów w maju przełoży się na silne odbicie sprzedaży detalicznej. Odbicie produkcji przemysłowej ma być mniej imponujące. Złoty obserwuje decyzję RPP, ale nie spodziewamy się zaskoczeń – główna stopa procentowa powinna zostać utrzymana na 0,1 proc. W centrum uwagi będzie za to wystąpienie prezesa Fed J. Powella w Kongresie – potwierdzenie gotowości Fed do wspierania gospodarki będzie przyjazne rynkom.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Futures na S&P500 rośnie dziś ponad 1 proc., kontynuując odbicie za rynkiem kasowym z poniedziałku, kiedy Wall Street zanotowało silne wahania od spadków po zielony finisz. Indeksy wymazały wczoraj straty po komunikacie Fed o rozpoczęciu skupu obligacji korporacyjnych na rynku wtórnym.
  • Dodatkowym paliwem do odbudowy pozytywnego sentymentu stała się informacja, że administracja Trumpa rozważa przeznaczenie 1 bln USD na wydatki infrastrukturalne.
  • Dziś w Azji chiński Shanghai Composite rośnie o 1,2 proc., koreański KOSPI zyskuje 4,7 proc., a japoński Nikkei225 wzrasta o prawie 5 proc.
  • Akcje w Japonii zostały wzmocnione przez decyzję Banku Japonii, który zwiększył portfel programu wsparcia pożyczkowego dla przedsiębiorstw niefinansowych z 75 bln JPY do 110 bln JPY. Stopy procentowe zgodnie z oczekiwaniami pozostały bez zmian.
  • Obawy o drugą falę zachorowań zostały zepchnięte w cień, mimo że WHO informuje o ponad 100 nowych przypadkach w Pekinie i ostrzega o wysokim ryzyko wybuchu nowego ogniska zarażeń.
  • Na rynku walutowym ponowne przebudzenie apetytu na ryzyko przynosi odwrót od USD. Silnie zyskują waluty, które na starcie tygodnia najmocniej traciły: NOK, AUD, GBP. USD/NOK zjeżdża pod 9,47, AUD/USD odbił do 0,6950, a GBP/USD rośnie do 1,2670.
  • Funt ma dodatkowe wsparcie w pozytywnych informacjach znad rozmów ws. brexitu. Według The Times Bruksela przygotowuje się odstąpienia od żądań w sprawie prawa do połowów i przyznania, że floty UE nie mają automatycznych uprawnień do połowów na wodach Zjednoczonego Królestwa.
  • EUR/USD jest figurę wyżej na 1,1340, USD/JPY nie zareagował na decyzję BoJ i jest na 107,50. EUR/PLN obniżył się do 4,41.
  • Ropa WTI jeszcze wczoraj silnie odbiła na poprawie nastrojów i dziś stabilizuje się tuż nad 37 USD/b wobec 34,35 USD/b na minimach w poniedziałek.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk