• Odbierz prezent
Wzrosty kontraktów terminowych na WIG20 na początku tygodnia

Początek tygodnia na krajowym ryku przyniósł mocną zwyżkę kontraktów terminowych na WIG20. Ale w grupie spółek indeksu bazowego zachowanie poszczególnych podmiotów było bardzo niejednorodne.

Wzrost WIG20 należy zawdzięczać ponadprzeciętnej zwyżce KGHM, spółek energetycznych, operatorów telekomunikacyjnych oraz CDPROJEKT. Natomiast słabszy dzień miał sektor finansowy oraz paliwowy. Dla KGHM silnym wsparciem są utrzymujące się wysokie ceny srebra. Na wykresie dziennym FW20 kurs jest blisko górnego ograniczenia kilkutygodniowego trendu bocznego szacowanego przy wartości ok. 1855 pkt. Poziom obrotów nie jest zbyt duży i wyraźnie poniżej średniej wolumenu z II kw, ale też okres wakacyjny nie sprzyja aktywności, zwłaszcza na rynku terminowym o większym udziale w obrotach inwestorów indywidualnych.

Na diagramie 60-min notowania domknęły spadkowe okno cenowe jakie pojawiło się po piątkowej sesji. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium makro zwracamy uwagę na odczyt wskaźnika nastrojów konsumentów Conference Board, dla którego w ślad za ostatnio słabszym odczyty wskaźnika nastrojów Uniw. Michigan jest oczekiwany niewielki spadek. Pojawiają się jednak opinie, że zarówno wzrost zakażeń jak i słabsze odczyty z gospodarki będą sprzyjać podtrzymywaniu ultrałagodnej polityki głównych banków centralnych.

/Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Wzrosty kontraktów terminowych na WIG20 na początku tygodnia - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk