• Odbierz prezent
Wzrosty cen soi wyhamowane. Podwójny szczyt na Soybean

Soja wyhamowała wzrosty na poziomie szczytu z 2016 roku. Tym samym cena 1200 centów jest ważnym oporem z interwału tygodniowego. Nie zmienił on jeszcze znacząco układu sił na tym towarze. Użytecznym wsparciem mogła być wartość 1160 centów, ale dołki na D1 utworzyły się na poziomie 1137 centów. Oznacza to, że kluczowym narzędziem analizy technicznej w tym przypadku jest mierzenie kierunkowe Fibonacciego. Czarna linia oznaczona jako FE100 jest konsekwencją porównania bieżących spadków z wrześniową korektą. Dlatego nie powinno dziwić, że cena SOY skierowała się na północ, testując opór wyższego rzędu.

Wiadomości rynkowe z mBank

Dzień wczorajszy zostawił świece z górnym cieniem, której kształt podobny jest do formacji spadającej gwiazdy. Jeżeli dziś nie nastąpi wybicie górą, to będzie można podjąć interpretację bieżącej sytuacji jako układu M. Podwójny szczyt jest silnym układem pojawiającym się na szczycie trendu.

Pierwsza myśl powinna dotyczyć obrony zielonego wsparcia. Tak długo, jak posiadacze długich pozycji będą bronić tej wartości, to trend może być kontynuowany.

Warto jednak spojrzeć na południe. Od blisko trzech kwartałów rynek soi systematycznie rósł, co przybliża pojawienie się większej korekty. Jednym ze wsparć, gdzie spadki mogłyby się zakończyć jest cena 1050centa, czyli zniesienie 38.2%. Tutaj swój początek ma jeden z większych impulsów wzrostowych, co sugeruje, że popyt był bardzo aktywny na tej cenie.

Jednak zanim scenariusze spadkowe nabiorą znaczenia, to trendowa średnia krocząca MA50 musi zostać pokonana. Wkrótce dotrze do wsparcia 1137 centa, co podniesie znaczenie tej wartości.

Podwójny szczyt na  Soi - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk