• Odbierz prezent
Wzrosty cen benzyn i diesla sprzyjały subindeksowi WIG-Paliwa – znacząca zwyżka notowań
fot. freepik.com

Przebieg piątkowej sesji na krajowym rynku miał neutralny charakter. Zarówno zmiana kursu względem poprzedniego zamknięcia jak i w trakcie sesji była niewielka. Po spadkowym otwarciu notowania FW20 w kolejnych godzinach pozostawały w bardzo wąskim zakresie cenowym. Na wykresie dziennym niska szpulka piątkowej sesji nie zmienia obrazu rynku, kurs od połowy stycznia jest w trendzie bocznym określonym granicami 1887 – 2022 pkt. Fakt wykształcenia tendencji bocznej raczej załamuje wcześniejszą hipotezę szerszej czasowo formacji RGR.

Wskazania braku trendu wertykalnego potwierdzają również niskie wartości ADX

Mocne rozwarstwienie miało miejsce dla spółek indeksu bazowego, przewadze spółek spadkowych zdecydowanie przeciwstawił się sektor paliwowy, którego znaczne zwyżki wybroniły WIG20 przed silniejszym obsunięciem. Subindeks sektora WIG-Paliwa zwyżkował o 3,5%, a lepszym nastrojom sprzyjały wzrosty cen benzyn i diesla na głównych rynkach.

Na giełdach zagranicznych miała miejsce mocna polaryzacja nastrojów

Zniżkowały parkiety zachodnioeuropejskie, natomiast już po ich zamknięciu do ofensywy przeszły giełdy amerykańskie kończące dzień na znacznym plusie. Z jednej strony optymizm napędzały dobre dane z rynku pracy, a z drugiej w senacie już trwał, ostatecznie zakończony w sobotę, proces głosowania nad kolejnym pakietem pomocowym o wartości ok. 1,9 bln USD. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk