• Odbierz prezent
Wzrosty cen akcji ALLEGRO, CDPROJEKT mocno ograniczyły skalę zniżki notowań WIG20 - analiza FW20
fot. freepik.com

Zamknięcie tygodnia na krajowym rynku przyniosło kontynuację spadkowej korekty. W grupie największych spółek najmocniej obciążyły WIG20 segment paliwowy oraz finansowy. Skalę zniżki indeksu ograniczały wzrosty cen akcji ALLEGRO, CDPROJEKT oraz spółek wydobywczych. Na wykresie 60-min FW20 jest podtrzymane dolne wybicie z wcześniejszego kanału bocznego. W trakcie sesji został wykonany ruch powrotny do jego podstawy (2442 pkt.) po czym nastąpił powrót do spadków. Zniesienie 38,2% z ostatniej fali wzrostowej określa pierwsze wsparcie w pobliżu 2400 pkt. Na wskaźnikach AT nie ma jednak potwierdzenia dla nowego dołka co sugeruje niski impet obecnej zniżki.

Wzrosty cen akcji ALLEGRO, CDPROJEKT mocno ograniczyły skalę zniżki WIG20 - 2

Na wykresie dziennym jest kontynuowany spadek, kurs FW20 zbliża się do uprzednio pokonanego wrześniowego szczytu 2393 pkt. W tej chwili kurs osiągnął poziom średniej 15-sesyjnej, kolejny krok w dół będzie oznaczał zejście poniżej jej przebiegu. Wskaźnik MACD jest blisko linii sygnalnej „grożąc” jej przebiciem. Uwagę zwracają niskie obroty wciąż podtrzymujące tezę, że za obecną zniżkę bardzie odpowiada cofanie się popytu, niż wzrost presji podaży. Aczkolwiek cierpliwość długich pozycji, w przypadku dalszego obsunięcia kursu, może zostać przerwana.

Wzrosty cen akcji ALLEGRO, CDPROJEKT mocno ograniczyły skalę zniżki WIG20 - 3

Na giełdach zagranicznych utrzymują się mieszane nastroje, na zamknięciu tygodnia zwyżkowały rynki zachodnioeuropejskie przeciw niewielkim spadkom akcji amerykańskich. Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy pozostają stabilne stwarzając neutralne podłoże przed otwarciem sesji dla FW20.

Wzrosty cen akcji ALLEGRO, CDPROJEKT mocno ograniczyły skalę zniżki WIG20 - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk