• Odbierz prezent
Wzrostowy początek sesji dla FW20

Zakończenie tygodnia przyniosło niewielkie, wzrostowe odreagowanie poprzedzającego spadku. Po lekko spadkowym otwarciu dla FW20 i późniejszej stabilizacji kursu, dopiero bliżej zamknięcie notowań przewagę zdobyła strona popytowa.

Na wykresie 60-min notowania są w lekko spadkowym trendzie, który można opisać granicami kanału. Bieżący kurs testuje jego górną linię, sygnał kupna na MACD wspiera wzrostowe wybicie. Na diagramie dziennym jako wsparcie zadziałała startowa luka cenowa z początku ubiegłego tygodnia (element „wsypy odwrotu”) przy poziomie 1680 pkt.). Na MACD w tym interwale jest również obecny sygnał kupna. Na poziomie spółek indeksu bazowego wzrostowe odreagowanie WIG20 było wynikiem zwyżek akcji CDPROJEKT oraz banków i PZU. Z kolei wyraźnie słabszy dzień notowały spółki paliwowe.

Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne wykazują niewielką zwyżkę implikując również dla FW20 wzrostowy początek sesji. Tematem przewodnim wydarzeń okołorynkowych pozostawał pozytywny test na obecność koronawirusa prezydenta Trumpa i wydaje się, że obawy o stan zdrowia przynajmniej chwilowo ustąpiły. W piątek zostały opublikowane dane z amerykańskiego rynku pracy wykazujące dalszy spadek stopy bezrobocia i przyrost nowych etatów w sektorze prywatnym wyższy od prognoz. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na publikacje wskaźników PMI dla sektora usług głównych gospodarek. Tutaj dla strefy euro prognozowany jest odczyt poniżej 50 pkt. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Wzrostowy początek sesji dla FW20 - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk