• Odbierz prezent
Wzrost niepewności dla amerykańskich akcji

W ciągu ostatniego tygodnia niepewność powróciła na giełdy amerykańskich akcji w związku z rosnącymi obawami dotyczącymi skutków nowego wirusa coronawirusa, który pojawił się w Chinach i jego wpływu na globalną gospodarkę. Podczas gdy każdy z głównych indeksów akcji odnotował spadki przekraczające 1% na poniedziałkowej sesji, wskaźniki średnio i długoterminowe pozostają dodatnie.

Ponadto ostatni, stały wzrost cen amarykańskich akcji,

doprowadził wiele wskaźników w rejony wykupienia, co wskazuje na zwiększone prawdopodobieństwo krótkoterminowej korekty i normalizacji cen. Ta kombinacja dodatnich wskaźników i normalizujących się cen sugeruje dalszą siłę akcji w przyszłości.

Długoterminowy obraz dla amerykańskich indeksów giełdowych pozostaje nienaruszony,

z przewagą argumentów przemawiających za kontynuacją trendu wzrostowego. Momenty korekty są jak najbardziej normalne, a nawet mile widziane.

Oczywiście takie czasy, wzmożonej niepewności, nie są łatwe dla inwestorów, lecz posiadając dobrze zdefiniowaną strategię inwestycyjną, opartą na mocnych zasadach, dużo prościej jest ostudzić emocje i podążać za wybrana strategią inwestycyjną.

Emocje i nagłowki medialne, nigdy nie będą dobrym doradcą inwestycyjnym.

Wzrost niepewności dla amerykańskich akcji - 1

Anna Dąbrowska – Head of Poland – DIF BROKER

Żadna z informacji zawartych w niniejszym dokumencie nie stanowi oferty zakupu lub sprzedazy instrumentu finansowego ani dokonywania jakichkolwiek inwestycji. Wszystkie wyrażone opinii mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Wszelkie opinie są osobiste dla autora i nie odzwierciedlają opinii DIF Broker Sociedade Financeira de Corretagem S.A. DIF Broker nie bierze pod uwage celów osobistych inwestycji ani sytuacji finansowej i nie sklada żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokladność lub kompletność informacji, ani za jakiekolwiek straty wynikajace z inwestycji opartych na tym artykule lub innych informacjach dostarczonych przez jakiegokolwiek pracownika DIF Broker Sociedade Financiera de Corretagem SA, strony trzeciej lub w inny sposób. Dotychczasowe rezultaty nie mogą stanowić gwarancji, przyszlych wyników.


Anna Dąbrowska

Head of Poland w domu maklerskim DIF Broker S.A. Expert od analizy punktowo-symbolicznej, absolwentka licznych szkoleń z zakresu analizy technicznej organizowanych przez grupę NASDAQ. Preferuje inwestycje długoterminowe z wykorzystaniem instrumentów głównie z giełd amerykańskich. Abslowentka Uniwersytetu Gdańskiego z zakresu Finansów i Bankowości.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk