• Odbierz prezent
Wywiad z CTO CoinDeal Derivatives

1. Jaka jest różnica pomiędzy CoinDeal spot a CoinDeal Derivatives Market?

Kuba: Na spocie wymienia się jedną walutę (lub tokena) na drugą. Natomiast na CoinDeal Derivatives handluje się na kontraktach - np. BTC/PLN - obstawia się czy cena będzie szła w górę czy w dół. Na rynku derywatyw można zarabiać zarówno na spadkach, jak i na wzrostach.

2. Jaka będzie maksymalna dźwignia?

Kuba: Maksymalna dźwignia to 50x. Jednak polecamy rozpocząć grę od niższych. Na przykład na 2x.

3. Jak zrozumieć dźwignia 50x?

Kuba: Dźwignia (levar) 50x mówi nam, że operując kwotą własnego depozytu np. $10 pozwala handlować za $500. Dźwignia pomaga w tradingu, ale trzeba być ostrożnym, bo zwiększa zyski ale również i straty.

4. Jakie pary będą dostępne na CoinDeal Derivatives?

Kuba: Na początku BTC/PLN, BTC/USD a wkrótce BTC/EUR, BTC/KRW.

5. Jaki będzie proces rejestracji na CoinDeal Derivatives? Czy wymagane będzie KYC?

Kuba: Proces rejestracji będzie bardzo prosty - dla dotychczasowych klientów CoinDeala nie będzie wymagał żadnych dodatkowych procedur. Nowi klienci będą zobowiązani do podania swojego maila i potwierdzenia go.

6. Co wyróżnia CoinDeal Derivatives od innych giełd derywatyw?

Kuba: CoinDeal jako jedyna giełda będzie oferowała kontrakt BTC/PLN z możliwością grania z dźwignią aż 50x.

Dodatkowo zapewniamy bardzo wygodne dla klienta połączenie pełnych zalet i wymian na rynku spota z możliwością handlu na rynku derywatyw (all in one).

CoinDeal Derivatives ma także swój utility token BBD. Posiadając BBD Token użytkownik ma dostęp do rabatów na trading fees, większych możliwości zarobku w programie afiliacyjnym, możliwości udziału w częstych konkursach, gdzie będzie można wygrać bardzo atrakcyjne nagrody.

7. Kim jest Maker a kim Taker?

Kuba: Maker - trader, który daje zlecenie oczekujące na realizacje w order booku (dostarczyciel płynności)

Taker - trader, którego zlecenie jest natychmiastowo realizowane w order booku (zbiera płynność)

8. Co to jest cross margin oraz czym jest isolated margin?

Kuba: Cross margin wykorzystuje cały margin użytkownika jako saldo dostępne na platformie. Oznacza to, że margin jest dzielony między wszystkie pozycje użytkownika. Korzystając z cross margin, użytkownik ma więcej środków na swoim koncie, aby uniknąć likwidacji, gdy wybrana zostanie odpowiednia dźwignia. Tryb cross margin ma lepszą odporność na potencjalne straty.

Isolated margin to depozyt zabezpieczający przypisany do konkretnej pozycji. Gdy przydzielony margines spadnie poniżej niezrealizowanego PNL, pozycja zostanie zlikwidowana, ale nie wpłynie to na inne fundusze. Isolated margin zapewnia lepszą elastyczność dzięki możliwości dzielenia środków użytkownika, ale wiąże się z większym ryzykiem likwidacji podczas turbulencji rynkowych.

9. Jakiego sposobu liczenia marginu używa CoinDeal Derivatives - isolated margin czy cross margin?

CD Derivatives stosuje cross margin.


Zuzanna Bocian

Absolwentka filologii polskiej o specjalności teatrologicznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Działająca we wrocławskich teatrach aktywistka sztuki z ukierunkowaniem na teatr muzyczny oraz teatr pantomimy. Od prawie dwóch lat związana z branżą krypto, aktywnie działająca na rynku. We współpracy z giełdą CoinDeal rozwijająca projekty i przedsięwzięcia, aby poszerzać wiedzę w temacie kryptowalut. Wystepująca w filmach edukacyjnych pod hastagiem #cryptogirls. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk