• Odbierz prezent
Wystrzał złotego! Kursy euro, dolara, franka, funta i korony czeskiej z mocnymi spadkami

We wtorek po ostatnich spadkach polski złoty odrabia straty względem głównych walut, a także korony czeskiej. Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka, funta i koronę czeską po południu na rynku Forex?

 

O godzinie 9 napłynęły dane z Hiszpanii dotyczące inflacji. Wskaźnik CPI we wrześniu wzrósł o 0,2% m/m wobec poprzedniego odczytu 0%. W ujęciu rocznym spadek wyniósł 0,4% wobec prognozowanego spadku o 0,5%. O godzinie 14 poznaliśmy dane z Niemiec. Wskaźnik CPI we wrześniu spadł o 0,2% m/m wobec spodziewanego spadku o 0,1%.

O godzinie 15 podano dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Wzrost cen nieruchomości za lipiec okazał się wyższy od prognoz. O godzinie 16 poznaliśmy dane z USA, które wypadły lepiej od oczekiwań. Wskaźnik zaufania konsumentów Conference Board we wrześniu wyniósł 101,8 pkt wobec spodziewanych 89,2 pkt.

 

Kurs dolara do polskiego złotego (USD/PLN)

We wtorek po godzinie 16 najmocniej względem polskiego złotego traci dolar. Najwięcej za dolara płacono 3,9398 zł w godzinach porannych. W tym momencie kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,8564 zł, co stanowi dzisiejsze minimum. Tym samym dolar traci 1,88% względem polskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Funt też mocno traci względem polskiego złotego. Za jednego funta najwięcej płacono 5,0678 zł po godzinie 8. Po godzinie 16 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 4,9570 zł, co stanowi dzisiejsze minimum. Tym samym funt traci 1,76% wobec złotego.

 Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs euro względem polskiej waluty (EUR/PLN)

Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany na minusie o 1,36% względem poprzedniego poziomu zamknięcia. Najwięcej za jedno euro płacono 4,5971 zł w godzinach porannych. W tym momencie kurs EUR/PLN wynosi 4,5218, co stanowi dzisiejsze minimum.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) też dzisiaj spada. Frank najwięcej kosztował 4,2631 zł w godzinach porannych. Po godzinie 16 kurs CHF/PLN wynosi 4,1910 zł, co stanowi spadek o 1,38% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN 

 

Kurs korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN)

Złoty dzisiaj zyskuje także względem korony czeskiej. Korona czeska najwięcej kosztowała 1,1689 zł około godziny 9. Po godzinie 16 kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN) wynosi 0,1666 zł. Tym samym korona czeska traci 1,18% względem polskiej waluty.

 Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje waluty, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk