• Odbierz prezent
Wystrzał na spółce Tauron Polska Energia. Czy to początek kolejnej fali wzrostowej?

Podczas dzisiejszej sesji mamy do czynienia z bardzo mocnym atakiem popytu na spółce Tauron Polska Energia. Kurs akcji rośnie obecnie ponad 26% i osiąga poziom 2,308 zł, jednocześnie wspierając sytuację na indeksie WIG20.

Sytuacja techniczna na Tauron Polska Energia

Jednym z najciekawszych tematów podczas dzisiejszej sesji jest niewątpliwe dynamiczny ruch wzrostowy na akcjach Tauron Polska Energia. Notowania przełamały lokalną konsolidację, a następnie kurs dwukrotnie zawisł na widełkach.

Wykres 1: Kurs akcji Tauron Polska Energia (10 dni) 

Wykres 1: Kurs akcji Tauron Polska Energia (10 dni)

W efekcie tych zmian, na wykresie pojawił się cały szereg pozytywnych sygnałów. Otrzymaliśmy sekwencję coraz wyższych szczytów i dołków, przełamana została linia trendu spadkowego oraz bardzo mocno wzrósł wolumen. Samo miejsce zakończenia spadków również nie jest przypadkowe, ponieważ precyzyjnie wypada w rejonie równości fal spadkowych.

 

Wykres 2: Kurs akcji Tauron Polska Energia (3 miesiące) 

Wykres 2: Kurs akcji Tauron Polska Energia (3 miesiące)

Czy warto kupić akcje spółki Tauron Polska Energia

Wchodzenie na rynek po tak mocnym ruchu wiąże się z dużym ryzykiem. Kurs może na przestrzeni kolejnych sesji zawrócić w celu przetestowania przełamanej linii trendu spadkowego lub wyłamanej konsolidacji. To tamte dwa rejony będą interesującym miejscem na dołączenie do drużyny byków.

Notowania: Tauron Polska Energia SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:TPE/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk