• Odbierz prezent
Wystrzał na akcjach CD Projekt! Duży wzrost notowań WIG20 na tle europejskich indeksów
fot. freepik.com

Dzisiejsza sesja na rynku akcji w Europie rozpoczęła się w mieszanych nastrojach. O ile pod koniec ubiegłego tygodnia mogliśmy obserwować pozytywny sentyment, tak w związku z problemami banków inwestycyjnych (wyprzedaż aktywów funduszu Archegos Capital Management), ostatecznie dzień zakończył się dla większości indeksów giełdowych na Starym Kontynencie na niewielkim plusie. Rosną bowiem obawy o możliwe straty dużych banków - największe spadki obserwowaliśmy na akcjach Nomury i Credit Suisse. Ostatecznie niemiecki indeks giełdowy DAX, jak i francuski CAC40 zyskały w poniedziałek niecałe 0,5%, podczas gdy londyński FTSE100 zamknął się 0,07% pod kreską.


Chciałbyś zacząć swoją przygodę na rynku forex i cfd? Polecamy kompletny pakiet edukacyjny, dzięki któremu nauczysz się na co szczególnie zwracać uwagę na rynku i jak szukać okazji inwestycyjnych. Pakiet obejmuje 100 godzin kursów online z ekspertami rynków finansowych z Polski i z zagranicy. To jedyny na rynku tak obszerny poradnik.

Pobierz bezpłatny pakiet edukacyjny!

Nie masz jeszcze konta handlowego? Założysz je w kilku krokach tutaj.


 

Pozytywnie na tle naszych zagranicznych sąsiadów wyróżniał się jednak WIG20,

który kontynuował piątkowe odbicie od wsparcia przy 1875 pkt i dziś zamknął dzień wynikiem na poziomie niemal +1,8%. Najlepiej wśród blue chipów radził sobie CD Projekt, którego akcje zyskały niemal 13%, a to w związku z pojawieniem się informacji o nawet 13 dodatkach do gry Cyberpunk 2077. Jeśli chodzi z kolei o Wall Street, po wzrostach jakie obserwowaliśmy pod koniec ubiegłego tygodnia, przyszedł czas na korektę. Dzisiejsza sesja za oceanem rozpoczęła się od spadków, a negatywny sentyment utrzymuje się w kolejnych godzinach.

Przecenę widać najlepiej na przykładzie mniejszych spółek,

indeks Russell 2000 traci ponad 2%. Nie najlepiej radzi sobie także indeks technologiczny Nasdaq, gdzie spadki przekraczają 1%. Z kolei na S&P500 i Dow Jones ruch w dół jest ograniczony, ten pierwszy traci 0,4%, a drugi zniżkuje zaledwie 0,12%. Warto zauważyć, że kolejne dni mogą charakteryzować się niższa płynnością z powodu zbliżania się okresu świątecznego ( w najbliższy piątek niektóre indeksy giełdowe na świecie będą zamknięte).


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk