• Odbierz prezent
Wysokie wyceny amerykańskich spółek technologicznych

Po czwartkowej sesji pojawił się kolejny w rzędzie niewielki spadek kursu FW20. Ale też i nastroje na głównych rynkach zagranicznych uległy pogorszeniu.

Rosną obawy o jakość potencjalnego odbicia w globalnej gospodarce, rosnące napięcia na linii USA – Chiny oraz wysokie wyceny, zwłaszcza amerykańskich spółek technologicznych. W gronie największych spółek WIG20 indeksowi ciąży sektor bankowy, który lekko obsuwa się, ale też spółki paliwowe. Uwagę zwraca mocny zwrot w spółkach telekomunikacyjnych, zwłaszcza ORANGEPL. Po drugiej stronie barykady jest CDPROJEKT i KGHM, które tonują spadek indeksu bazowego. Dla KGHM ostatnie dane produkcyjne przy utrzymujących się wyższych cenach miedzi i srebra wspierają rynkową wycenę.

Na wykresie dziennym FW20 notowania są zdominowane trendem bocznym, którego granice na podstawie ostatnich ekstremów cenowych są ustawione przy poziomach 1735 pkt. i 1855 pkt. Podstawa wcześniejszego kanału wzrostowego jest coraz wyraźniej naruszana i powoli traci na znaczeniu. MACD, który niedawno wykazał wstępny sygnał kupna, na powrót chyli się ku linii sygnalnej. Na wykresie 60-min kurs zbliża się do pokonanej wcześniej spadkowej linii oporu. Uwagę zwracają ostatnie, popołudniowe świece, której przyjmując kształt młota wskazywały na mniejszą akceptację dla niższych poziomów cenowych. Początek sesji może być jednak spadkowy, a przynajmniej takie wskazówki daje wyraźnie ujemna zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty szacunkowych wskaźników PMI dla głównych gospodarek. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Wysokie wyceny amerykańskich spółek technologicznych  - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk