• Odbierz prezent
Wyraźne osłabienie sektora bankowego oraz górniczego - bardzo słaby sentyment na giełdzie
fot. freepik.com

Podczas wczorajszej sesji na krajowym rynku utrzymywały się słabsze nastroje, zwłaszcza w obszarze największych spółek. Zniżkowała większość notowanych podmiotów WIG20, z wyraźniejszym osłabieniem sektora bankowego, górniczego oraz akcji Allegro. Wyraźnie gorsze nastroje objęły także energetykę i odzieżówkę, chociaż wpływ tych spółek na indeks jest znacznie mniejszy. Dla FW20 na wykresie dziennym jest testowana podstawa ponad dwumiesięcznego trendu bocznego.

Został więc osiągnięty dość znaczący poziom,

dolne wybicie będzie sygnałem do kontynuacji zniżki, z kolei obrona i zwrot umocni w przekonaniu odbicia w stronę górnego ograniczenia kanał bocznego, tj. 2030 pkt. Przebieg wskaźnika RSI, który wyłamał się dołem z analogicznej konsolidacji, sugerowałby ten pierwszy wariant.

Na wykresie 60-min kurs przebił wsparcie poprzedniego dołka

Z pomocą współczynników Fibonacciego (1,618) najbliższy poziom docelowy można określić w pobliżu 1879 pkt, czyli nieznacznie poniżej wczorajszego minimum. Ewentualne testowanie tego poziomu oznaczałoby jednak podtrzymanie wybicia z kanału bocznego na diagramie dziennym, co byłoby bardziej znaczącym sygnałem. Na rynkach zagranicznych większość głównych indeksów zakończyła sesję z niewielkim odchyleniem względem poprzedniego zamknięcia.

Odstawał od tego Nasdaq100 z blisko 2% spadkiem

Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy implikuje lekko spadkowe otwarcie dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy przede wszystkim uwagę na cotygodniowe odczyty o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk