• Sklep
  • Odbierz prezent
Wyniki traderów poprawią się dzięki nowym ograniczeniom dźwigni przez ESMA – odkrywa badanie Capital.com

Dzięki niższym poziomom dźwigni ustalonym przez ESMA,a wprowadzonym już przez Capital.com, stosunek zysków do strat u klientów uległ znaczącej poprawie, a także zmniejszyła się liczba utraconych depozytów.

 

Po ogłoszeniu przez Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), że poziomy dźwigni oferowane przez dostawców CFD muszą zostać znacząco obniżone od 1 sierpnia 2018 r., wiodący dostawca CFD Capital.com obniżył je na surowce, walutyakcjeindeksy już 1 czerwca. To umożliwiło pierwszą analizę wpływu niższych poziomów dźwigni na zachowanie i trading klientów, co jasno pokazało znaczącą poprawę w ich wynikach.

 

Przeważająca większość użytkowników, którzy zarejestrowali się na platformie tradingowej Capital.com w czerwcu, wybrała ustalone przez ESMA niższe poziomy dźwigni. Porównanie ich wyników do innych opublikowanych wyników z tego rynku i historycznych wyników klientów, ujawniło, że użytkownicy, którzy handlowali używając niższych poziomów dźwigni, osiągali większe sukcesy w tradingu, a prawdopodobieństwo całkowitej straty depozytu było znacząco mniejsze. Proporcja użytkowników tracących cały depozyt w ciągu pierwszych 15 dni tradingu zmniejszyła się z około 30% w miesiącach przed wprowadzeniem przez Capital.com ograniczeń ESMA, do 5% w czerwcu. Wielkość średniej straty spadła o ponad 80%. 

 

Ivan Gowan, CEO Capital.com skomentował w swojej analizie: “To niezmiernie zachęcające zobaczyć, że traderzy dobrze reagują na niższe poziomy dźwigni ustalone przez ESMA, obniżając ryzyko i osiągając większe sukcesy w handlu. To jest równowaga do osiągnięcia, aby pozwolić traderom korzystać z odpowiedniej dźwigni bez eliminowania ekscytacji tradingiem CFD, ale nasza analiza sugeruje, że teoretycznie opracowane przez ESMA poziomy są ogólnie poprawne w praktyce.”  

 

“Wielu przewidywało zniszczenie branży, tymczasem jest do tego daleko. Niższe poziomy dźwigni dla nowych traderów zapewnią bardziej stabilny rynek CFD, gdyż większość traderów osiągających sukcesy, angażuje się w wybraną platformę na dłuższy okres czasu. Dostawcy CFD, którzy borykają się z działaniem w tym  otoczeniu zwiększonych regulacji, zachęcają traderów do podejmowania nieproporcjonalnie wysokiego ryzyka. Jeśli nie mogą przetrwać na rynku, to lepiej dla konsumentów, gdyż rynek będzie lepszy bez nich. Wierzymy, że bardziej doświadczeni i wytrawni traderzy powinni mieć możliwość wyboru poziomu dźwigni, ale nowicjusze mogą teraz handlować z większą pewnością po wprowadzeniu tych wytycznych. Pomimo, że byliśmy pierwsi, od 1 sierpnia 2018 r. wszystkie regulowane platformy muszą wprowadzić te poziomy dźwigni, co poprawi sukcesy klientów i satysfakcję w tej branży.”

 

Ivan podsumowuje: “Podczas, gdy te wytyczne są dobrym punktem wyjścia dla inwestorów detalicznych, prawdziwie odpowiedzialni dostawcy CFD powinni skupić się na edukacji i informowaniu swych klientów, aby pomóc im doskonalić ich umiejętności tradingu. To powinno obejmować umożliwianie im wglądu w rynki, którymi są rzeczywiście zainteresowani, zamiast oszałamiania ich przypadkowymi komentarzami. Pragniemy, by nasi użytkownicy cieszyli się handlem CFD przez długi czas i wierzymy, że najlepszym sposobem, by im to zapewnić, jest dostarczenie wspaniałego doświadczenia użytkownikom, pomagając im odnosić sukcesy w handlu.”

 

 O Capital.com:

Capital.com jest start-upem fintech, którego misją jest uczynić świat finansów bardziej przyjaznym, dostępnym i użytecznym. Firma otrzymała nagrodę za platformę tradingową, dostępną na stronie internetowej i w postaci aplikacji, używa patentowanych technologii, aby zrewolucjonizować świat tradingu.

Platforma SmartFeed działa, wykrywając tendencje tradingowe klientów i rekomenduje spersonalizowane dane, aby pomóc im w lepszym handlu.

Mając na celu poprawę wyników klientów w tradingu poprzez edukację, Capital.com dostarcza lekcji, filmów, quizów na temat finansów oraz dużo więcej dzięki aplikacji Investmate.

Więcej informacji na: https://capital.com/ 

 Facebook: https://www.facebook.com/capitalcom/

Twitter: https://twitter.com/capitalcom

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/capital.com/

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

 

 

 


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk