• Odbierz prezent
Wyniki spółki DINOPL z zyskiem netto o ponad 50% wyższym rok do roku

Piątkowa sesja na krajowym rynku minęła bez większych emocji. Cena zamknięcia odchyliła się raptem o 5 pkt. od kursu odniesienia, w trakcie sesji zmienność wynosiła 30 pkt.

Na wykresie dziennym widać, że notowania od początku kwietnia pozostają w trendzie bocznym, a dotychczasowe próby wybicie kończyły się niepowodzeniem. Bieżące notowania pozostają poniżej przebiegu średniej 15- sesyjnej, sygnał sprzedaży jest aktywny na MACD. Ale też z racji braku trenu wertykalnego, o czym informuje chociażby wskaźnik ADX, wskazania indykatorów podążających za trendem są mniej wiarygodne. Wykres 60-min prezentuje podobne wnioski, przede wszystkim jest podtrzymany trend boczny, przy czym kurs częściej przebywa w jego dolnym obszarze. W odniesieniu do spółek indeksu bazowego zwracamy uwagę na opublikowane po piątkowej sesji wyniki spółki DINOPL wykazujące zysk netto o pond 50% wyższy r/r, jak również blisko 20% wyższy od konsensusu rynkowego.

Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy światowe wykazują zwyżkę w stosunku do piątkowego popołudnia co implikuje również wzrostowy początek sesji dla FW20. Mimo serwowanych słabych danych makro w ujęciu globalnym, oczekiwania względem efektów powolnego „otwierania” głównych gospodarek wspierają lepszy sentyment. Dobrym przykładem jest tutaj Japonia i poranny raport wykazujący drugi z rzędu spadek PKB, zarówno w ujęciu kwartalnym jak i rocznym. Ostrożność względem globalnego optymizmu wykazują jednak wchodzące na nowe kilkuletnie maksima ceny złota. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Wyniki spółki DINOPL z zyskiem netto o ponad 50% wyższym rok do roku - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk