• Odbierz prezent
Wyniki finansowe. Przychody Plantwear wyższe o 35 proc. r/r w styczniu

Plantwear, notowany na NewConnect lider internetowej sprzedaży drewnianych akcesoriów lifestylowych, w pierwszym miesiącu 2021 r. osiągnął 723,6 tys. zł przychodów ze sprzedaży. Na 35 proc. wzrost wyników wobec 535,7 tys. zł wygenerowanych w ubiegłym roku, wpłynął zarówno wzrost sprzedaży pod marką Plantwear, jak i platformy Giftbay, odpowiadającej za sprzedaż personalizowanych prezentów.

– Jesteśmy naprawdę zadowoleni ze styczniowych wyników. Obserwujemy zmiany nawyków konsumenckich w internecie oraz spory wzrost popularności e-commerce, co bezpośrednio znajduje odzwierciedlenie w naszych przychodach. Oczywiście, to wszystko nie przełożyłoby się na wyniki samo. Aktywnie pracujemy nad obiema platformami, optymalizując ich procesy sprzedażowe zarówno pod kątem efektywności, jak i prowadzonych kampanii promocyjnych. Przy zwiększonych obrotach, udało nam się obniżyć koszty reklamy nawet o 40 proc. – podsumowuje Wiktor Pyrzyk, prezes Plantwear. – Co więcej, w 2020 r. zanotowaliśmy część zamówień spoza kanału e-commerce, wobec czego dynamiki minionego miesiąca pomniejszone o sprzedaż hurtową z ubiegłego roku, prezentują się jeszcze lepiej – dodaje.

Za połowę styczniowych wzrostów odpowiedzialne były wpływy ze sprzedaży personalizowanych upominków z Giftbay, platformy uruchomionej w kwietniu ubiegłego roku. Już niedługo spółka zamierza poszerzyć ofertę o nową markę Just Plants, rośliny doniczkowe w designerskiej oprawie. Dodatkowo, prowadzone są zaawansowane rozmowy ze znanymi markami, dotyczące sprzedaży produktów Plantwear w ich kanałach.

O SPÓŁCE:

Plantwear to notowany na NewConnect polski producent i lider internetowej sprzedaży akcesoriów lifestylowych z drewna m.in. biżuterii, zegarków i okularów. Działająca od 2013 roku marka systematycznie zwiększa sprzedaż i rozwija portfolio produktowe. W kwietniu 2020 roku odbyła się premiera marki Giftbay – platformy oferującej spersonalizowane prezenty oraz gadżety. Poza działalnością biznesową, Plantwear koncentruje się na budowaniu relacji ze środowiskiem i społecznością, w której działa. Ekologiczna filozofia, objawiająca się w polityce zero-waste, korzystaniu z certyfikowanego drewna oraz misji posadzenia większej liczny drzew niż wykorzystuje w produkcji, sprawia, że wokół marki tworzy się zaangażowana społeczność.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk