• Odbierz prezent
CD Projekt opublikował wyniki finansowe. Kurs akcji na GPW zareagował mocnym wzrostem.
Z artykułu dowiesz się:

- O wynikach finansowych GrupyKapitałowej CD Projekt w I półroczu 2017 r.

- o notowaniach akcji CD Projekt

CD Projekt opublikował swoje wyniki finansowe za I półrocze 2017 r.

 

Wyniki finansowe

Przychody Grupy Kapitałowej CD Projekt wyniosły niespełna 255 mln zł. W analogicznym okresie poprzedniego roku było to niemal 319 mln zł.

Zysk netto wyniósł około 119 mln zł, w stosunku do ok. 135 mln zł w I półroczu 2016 r.

Zysk podstawowy przypadający na jedną akcje z działalności kontynuowanej wyniósł 1,23 zł, w stosunku do 1,42 zł w I półroczu ubiegłego roku. Zysk rozwodniony wynosił odpowiednio 1,20 zł oraz 1,40 zł.

Całkowite dochody za okres sprawozdawczy wyniosły ponad 115 mln zł, natomiast w I półroczu 2016 r. było to ponad 135 mln zł.

 

Cash flow i majątek spółki

Przepływy pieniężne Grupy Kapitałowej CD Projekt były dodatnie na działalności operacyjnej oraz ujemne na działalnościach inwestycyjnej i finansowej. Skutkiem tego było zmniejszenie stanu środków pieniężnych o ponad 132 mln zł.

Majątek Spółki na koniec czerwca 2017 r. był wart niemal 902 mln zł, natomiast na koniec grudnia 2016 r. wartość ta wynosiła niespełna 875 mln zł.

 

Notowania CD Projekt

Pomimo nieznacznego pogorszenia wyników w stosunku do ubiegłego roku, wciąż są one na satysfakcjonującym inwestorów poziomie.

Kurs akcji CD Projekt 07-09-2017

 

Akcje CD Projekt zyskują przed 15:00 ponad 7% na wartości.

CD Projekt to spółka zajmująca się tworzeniem gier wideo. Jej gra - "Wiedźmin 3", oparta na sadze Andrzeja Sapowskiego, osiągnęła sukces w Polsce i na świecie. Akcje CD Projekt notowane są na GPW i wchodzą w skład indeksu WIG30.

 

(źródło grafiki głównej: CD PROJEKT RED)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk