• Odbierz prezent
Wynagrodzenie i zatrudnienie rosną, polski złoty (PLN) spada. Czy zobaczymy 4 PLN na franku (CHF)? Dokąd zmierza kanadyjczyk?

Po wczorajszej silnej sesji na polskim złotym (PLN) dziś lekkie odreagowanie. Pomimo dobrych danych dotyczących wynagrodzenia i zatrudnienia, które rosły w porównaniu z poprzednimi odczytami, PLN się osłabia. Z głównych walut zdecydowanie najsłabiej wypada frank. Kurs CHFPLN zmierza kolejny raz w stronę wsparć. Kurs dolara do złotego koryguje wczorajsze mocne spadki. Popatrzmy na wykresy, co mogą przynieść kolejne dni na parach z PLN.

Kurs franka (CHF) blisko przełamania 

Słabość franka w stosunku do PLN (CHFPLN) rozpoczęła się w dniu wczorajszym. Wtorkowa świeca dzienna miała długi czarny korpus. Dzisiejsza próba odbicia został stłumiona przez niedźwiedzie i na chwilę obecną wymowa świecy dziennej jest również prospadkowa. To znacznie zwiększa szanse testu poziomu 4.05, który jako wsparcie 3-krotnie wybronił się przed spadkami. Dodatkowo naruszana jest linia trendu wzrostowego, która w przeszłości kilkakrotnie powstrzymywała spadki. Wyraźne zamknięcie poniżej tego poziomu otwiera drogę najpierw do okrągłego psychologicznego poziomu 4 PLN za franka. Docelowo możliwe jest zejście do silnego poziomu wsparcia 3.95-3.96.

 Wykres 1. Kurs franka do złotego (CHFPLN), interwał dzienny

Wykres 1. Kurs franka do złotego (CHFPLN), interwał dzienny

Dolar (USD) – przystanek przed dalszymi spadkami?

Po wczorajszej słabej sesji dolara dziś korekta spadków na USDPLN. Świeca po przetestowaniu wyłamanego wsparcia przetestowała go od dołu jako opór. Ważne będzie zamknięcie dzisiejszej świecy. Górny cień oznacza odrzucenie poziomu oporu i zwiększa prawdopodobieństwo dalszych spadków. Targetem dla sprzedających jest poziom 3.62.

 Wykres 2. Kurs dolara do złotego (USDPLN), interwał dzienny

Wykres 2. Kurs dolara do złotego (USDPLN), interwał dzienny

Para CADJPY z chęcią do dalszych wzrostów

Struktura jak wyrysowała się na wykresie dziennym na parze CADJPY faworyzuje dalsze wzrosty. Kurs przebił linię trendu spadkowego i wykonał ruch powrotny. Ostatnie dwie świece mają dłuższe dolne cienie, czyli reagują na wsparcie. Jeśli dzisiejszy dzień zakończy się taką świecą, istnieje duża szansa na wzrosty. Targetem dla ewentualnych longów jest poziom oporu przy 80.90 zaznaczony czerwoną strefą na wykresie.

 cadjpy cena kanadyjczyk

Wykres 3. Kurs CADJPY, interwał dzienny

Notowania: CHFPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CHFPLN/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk