• Sklep
  • Odbierz prezent
Wymieniasz w weekend dolara, euro, funta i franka? Nie daj się naciągnąć! Sprawdź jaki kurs walutowy będzie korzystny

Zamierzasz wymienić w ten weekend swoje dolary, euro, funty lub franki na polskie złote albo odwrotnie? Weekend to czas, gdzie notowania kursów walut są zamrożone, dlatego warto zwrócić uwagę na ceny zamknięć głównych par walutowych - dolara, euro, funta i franka do złotego z piątku wieczora, aby mieć punkt odniesienia ile poiwnien wynosić kurs kupna i sprzedaży danej waluty.

Rywalizuj o realne nagrody na koncie demo

Dołącz do konkursu

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara amerykańskiego USDPLN 3,788 20.07.19 09:50
Kurs euro EURPLN 4,25 20.07.19 09:50
Kurs funta szterlinga GBPPLN 4,738 20.07.19 09:50
Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN 3,856 20.07.19 09:50

Wymieniamy dolara. Jaki kurs USD/PLN może satysfakcjonować?

Kurs dolara zamknął się w piątek wieczorem na poziomie 3,788 złotego. Jak można zauważyć na poniższym wykresie USDPLN zrobił mały psikus spekulantom, który obstawiali za dalszym osłabieniem się waluty amerykańskiej. Jeżeli zamierzasz wymienić dolara na złotego to optymalny kurs kupna w kantorze stacjonarnym nie powinien być gorszy niż 3,765 złotego. Natomiast jeżeli zamierzasz kupić dolara amerykańskiego wówczas kurs sprzedaży USD nie powinien być wyższy niż 3,82 złoteg.

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale H4
Wykres kursu dolara do złotego na interwale H4

Korzystny kurs euro do złotego EUR/PLN w kantorze

Kurs euro przez cały tydzień osuwał się w dół, zaliczając swoje minimum w piątkowy wieczór na poziomie 4,25 złotego. Oznacza to, że kurs kupna i sprzedaży euro EUR w kantorze stacjonarnym nie powinien być odpowiednio niższy i wyższy od 4,23 oraz 4,27 złotego.

Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale H4
Wykres kursu euro do złotego na interwale H4

Kurs funta do złotego GBP/PLN - widełki cenowe

Kurs funta szterlina zakończył tydzień na poziomie 4,738 złotego. W takim przypadku kurs kupna i sprzedaży funta brytyjskiego GBP w kantorach stacjonarnych powinien oscylować między 4,718 - 4,758 złotego.Jeżeli widzisz zdecydowanie gorszy kurs funta szterlina wówczas zastanów się czy nie poczekać z wymianą do poniedziałku lub spróbuj wynegocjować lepszą cenę.

Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale H4
Wykres kursu funta do złotego na interwale H4

Widełki kupna i sprzedaży franka. Kurs franka do złotego CHF/PLN

Kurs franka w piątkowy wieczór zamknął się na poziomie 3,856 złotego, a to oznacza, że w kantorze stacjonarnym kurs kupna i sprzedaży franka szwajcarskiego powinien znajdować się w widełkach 3,836 - 3,876 złotego.

Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale  H4
Wykres kursu franka do złotego na interwale H4

Czy wiedziałeś że...

Kurs franka szwajcarskiego znajduje się przy swoich maksymalnych poziomach, z którymi walczy już kolejny raz w przeciągu ostatnich 12 miesiący. Jest to bardzo mocny opór, które przebicie może spowodować nagły wzrost kursu franka szwajcarskiego CHFPLN.

f

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Patrycja Solarska

Pasjonatka analizy technicznej, którą łączy w swojej pracy zawodowej z analizą fundamentalną. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (Finanse i Rachunkowość, specjalizacja: Rynki Finansowe). Zainteresowana oddziaływaniem polityki światowej na ruchy cenowe pojawiające się na rynku forex

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk