• Odbierz prezent
Wyłudził 150 tysięcy złotych z banku

W ostatnich dniach poinformowano, że policja ostrzega przed nowym rodzajem oszustwa. W tym przypadku czujność powinni zachować pracownicy banków.

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

Serwis Policja.pl poinformował, że policja ostrzega przed nowym rodzajem oszustwa. Do jednego z banków zadzwonił mężczyzna, który podał się za właściciela rachunku bankowego. Poinformował pracownika banku, że ma problem z zalogowaniem się na swój rachunek. W trakcie weryfikacji danych mężczyzna oświadczył, że nie zgadza się numer telefonu znajdujący się w bazie i podał nowy, uzyskując w ten sposób dostęp do konta i możliwość wyprowadzenia pieniędzy za pomocą przelewu.

Po dwóch dniach prawdziwy właściciel rachunku zgłosił się osobiście do banku, gdyż nie mógł się zalogować na swoje konto. Po sprawdzeniu okazało się, że hasło dostępu do jego konta zostało zmienione. Co najważniejsze, z konta zniknęło 150 tysięcy złotych. Oszustwo miało miejsce na terenie powiatu puławskiego. Nie podano jednak, którego banku sprawa dotyczyła.

W komunikacie dodano, że policjanci apelują o zachowanie najwyższych środków ostrożności, zwłaszcza w przypadku internetowej obsługi kont bankowych. Oszuści są bezwzględni i wykorzystują wszystkie preteksty, aby wyłudzić pieniądze. Po zaksięgowaniu środków na swoich kontach natychmiast dokonują ich wypłaty.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk