• Odbierz prezent
Wykres tygodnia - upadek ze szczytu. Ropa naftowa

Miniony tydzień był na rynku ropy naftowej już drugim z rzędu tygodniem spadkowym.

W rezultacie, notowania ropy Brent spadły z tegorocznych maksimów i dotarły do okolic 80 USD za baryłkę. Niemniej, ta psychologiczna bariera jest wciąż skutecznym wsparciem technicznym.

Wykres ceny ropy Brent na interwale tygodniowym
Wykres ceny ropy Brent na interwale tygodniowym

Stronę podażową powstrzymują rynkowe fundamenty, które wciąż wskazują na możliwość utrzymania się niewielkich zapasów ropy naftowej na globalnym rynku, nawet jeśli problemy dotyczące podaży irańskiej ropy będą mniejsze od oczekiwań sprzed kilku miesięcy.

Nota prawna

Czytaj także: Jak FED utracił kontrolę nad gospodarką?

Minęło blisko 10 lat od wybuchu kryzysu finansowego. Przez większość tego okresu, realny wzrost gospodarczy w USA był mierny – średnio na poziomie 1,4%, co jest wartością około dwukrotnie mniejszą niż przed kryzysem finansowym. Dopiero szacunki PKB na rok 2018 roku wskazują na szybsze tempo wzrostu.. Czytaj
Jak FED utracił kontrolę nad gospodarką?

Notowania: ROPA NAFTOWA (BRENT)

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/UKOIL/

Dorota Sierakowska

Finansistka i przedsiębiorca. Analityk rynków surowcowych w DM BOŚ (zdobywczyni nagrody FxCuffs 2017 w kategorii Analityk Roku), wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu Trend. Regularnie wypowiada się w mediach na tematy związane z rynkami finansowymi. Pasjonatka podróży i poznawania świata, certyfikowany nurek i żeglarz.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk