• Odbierz prezent
Wykres tygodnia - Kurs euro do korony norweskiej blisko 9,80!

Korona norweska była w ostatnim czasie pod wyraźnym wpływem wyraźnych spadków cen na rynku ropy, co doprowadziło do wymazania większości ruchu związanego z wrześniową podwyżką stóp przez Norges Bank.

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

Na wykresie EURNOK widać, że zbliżyliśmy się w okolice 9,80,

które historycznie zwiększały prawdopodobieństwo pojawienia się przełomu. Brakuje jednak negatywnych dywergencji z kursem na wskaźnikach, czy chociażby przełamania linii wzrostowej trendu na oscylatorze RSI 9.

Wykres dzienny kursu euro do korony norweskiej EURNOK na interwale dziennym
Wykres dzienny kursu euro do korony norweskiej EURNOK na interwale dziennym

Silna korelacja z rynkiem ropy powoduje, że pozostaje uważna obserwacja notowań. Warto też zastanowić się, czy Norges Bank będzie miał dużą determinację do tego, aby podnosić stopy procentowe, co kilka miesięcy w sytuacji, kiedy globalna presja inflacyjna może być mniejsza (dzięki ropie), a perspektywy wzrostu gospodarki mogą się pogorszyć. A w takiej sytuacji przystanek kursu euro do korony norweskiej EURNOK przy 9,80 może być krótki.

 

Notowania: EURNOK

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURNOK/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk