• Odbierz prezent
Wykres pary USDPLN – wzrosty o 20 groszy?
Z artykułu dowiesz się:

- ile wynosi kurs USD/PLN

- jak kształtuje się wykres tej pary wlutowej 

Co ciekawe, dolar amerykański na przestrzeni ostatnich siedmiu dnia tracił na wartości do głównych walut, ale do PLN aprecjonował.

Wiadomości rynkowe z mBank

Być może był to efekt wzmożonej działalności popytu, który odpowiada za przecenę z 3.97 na 3.77.

Z tych dwóch cen ważniejsza jest ta druga. Wystarczy spojrzeć w lewo, aby uświadomić sobie znaczenie, kiedy notowania USDPLN docierają do tego wsparcia.

W styczniu powstał dołek na tej właśnie cenie, co doprowadziło do 20 groszowych wzrostów. W marcu podobny ruch miał długość 50 groszy, we wrześniu i październiku zakres umocnienia USD to 17-20 groszy. Jeszcze dziś możemy przekonać się, czy posiadacze długich pozycji ponownie wykorzystają nadarzającą się okazję.

Oscylatory znajdujące się pod wykresem przyjmują niskie wartości. Na szczególną uwagę zasługuje Stochastic, którego wartości są bliskie zeru. Taka sytuacja wspiera posiadaczy długich pozycji. Nie można jednak wykluczyć próby przełamania zielonej strefy. Wtedy kolejny przystanek może mieć miejsce na tegorocznych minimach 3.66.

USDPLN – wzrosty o 20 groszy? - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk