• Odbierz prezent
Wsparcie a opór

Dawne wsparcie 1915$, które od końca lipca tego roku dzielnie było bronione przez posiadaczy długich pozycji, zostało testowane od dołu. O ile reakcja z pierwszych dwóch dnia października mogła budzić wątpliwość, czy wsparcie zamieniło się w opór, to wczorajsze dwie czarne świece sugerują, że ww. wartość jest już we władaniu podaży.

Wiadomości rynkowe z mBank

Podobne wnioski można wysnuć wykorzystując ukośną linię opisująca wzrosty od 1848$. Ponieważ został ona przełamana od góry, to nastąpiła zmiana krótkoterminowego sentymentu, a ostatnie białe świece można zakwalifikować jako korektę. W konsekwencji rozpoczęte wczoraj spadki mogą sięgnąć ostatnich minimów.

Warto przypomnieć, że czerwona linia 1915$ jest kluczowa dla inwestorów oglądający wykres GOLD z perspektywy interwału tygodniowego. Może to wiec być próba zepchnięcia wartości Złota do dużo niższych wartości. Pierwszym poważnym kandydatem na wsparcie wyższego rzędu jest niebieska linia 1800$.

Spójrzmy na wskaźniki znajdujące się pod wykresem. MACD po kilku dniach przebywania w zakresie liczb dodatnich, ponownie nurkuje na południe. Jeżeli spadki na wykresie ceny się utrwalą, to kolejne słupki tego oscylatora będą przyjmowały coraz niższe wartości.

Wskaźnik relatywnej siły nie dotarł do strefy wykupienia i przełamał kilkudniową tendencję wzrostową. Jest to zaproszenie do wejścia w zakres liczb mieszczących się poniżej 30 punktów.

Podsumowując, GOLD rozpoczął tworzenie serii niższych szczytów. Za bardzo pozytywny sygnał można byłoby uznać wybicie powyżej oporu 1915$, jednak wczorajszy dzień nie napawa optymizmem.

Wsparcie a opór - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk